Reklama

Dyrektor odchodzi

Opublikowano:
Autor:

Dyrektor odchodzi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dorota Kieraś-Jędrychowska, po ponad 26 latach pracy na rzecz kultury w gminie Mielec, rezygnuje z funkcji dyrektora. Do czasu wyboru nowego szefa chorzelowskim ośrodkiem kultury pokieruje specjalista promocji gminy Damian Małek.

Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu z siedzibą w Chorzelowie to jedna z większych gminnych instytucji kultury w regionie. Ośrodek ma filię w Woli Mieleckiej, a także swoją sieć bibliotek. Od wielu lat organizuje wydarzenia kulturalne znane nie tylko w powiecie, ale także w całym kraju. Tym bardziej trudna jest do zrozumienia decyzja dotychczasowej dyrektor.
Mecenas kultury

W czasie, gdy dyrektorką była  Dorota Kieraś-Jędrychowska, ośrodek otrzymał tytuł "Mecenasa Kultury", a także zdobył drugie miejsce w Konfrontacjach Aktywności Kulturalnej Gmin. Dorota Kieraś-Jędrychowska była organizatorką wielu imprez plenerowych, wernisaży, przeglądów folklorystycznych, koncertów, dożynek, akcji czytelniczych, plenerów artystycznych oraz wydarzeń kulturalnych odbywających się w Bożej Woli, Chorzelowie, Chrząstowie, Goleszowie, Książnicach, Podleszanach, Rydzowie, Rzędzianowicach, Szydłowcu, Trześni, Woli Chorzelowskiej, Woli Mieleckiej oraz Złotnikach.

Zainicjowała wiele cyklicznych wydarzeń, które na stałe wpisały się w coroczny kalendarz kulturalny regionu. By realizować inwestycje, nie ograniczała się tylko do funduszy zabezpieczonych corocznie przez radę gminy. Wielokrotnie skutecznie sięgała po pieniądze z zewnątrz, czego efektem jest np. przeprowadzony w 2009 roku remont generalny budynku SOKiS w ramach unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dzięki temu wsparciu udało się również zakupić nowoczesny sprzęt oświetleniowy i nagłośnieniowy, sprzęt biurowy oraz stroje ludowe wykorzystywane do dziś. 

Więcej w 43 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE