Reklama

Dwie wsie i 650 mieszkańców lepiej chronieni przed powodzią

Opublikowano:
Autor:

Dwie wsie  i 650 mieszkańców  lepiej chronieni przed powodzią - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gminy Mielec i Przecław będą lepiej chronione przed ewentualną powodzią. To efekt zakończonego i odebranego właśnie zadania inwestycyjnego, w ramach którego wybudowano 6 kilometrów nowego lewostronnego wału Wisłoki i lewostronnego obwałowania potoku Kiełkowskiego.

Wybudowanie obwałowań na Wisłoce i jej dopływach  jest kolejnym, trzecim projektem  zrealizowanym od 2018 roku przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie na tych obszarach wodnych.  Poza tym  zrealizowane zostały   inwestycji związanych z rozbudową obwałowań  na innych rzekach  takich jak Wisła, San, Łęg i Trześniówka.
CZYTAJ TAKŻE:Pracownica ZUS w Mielcu z koronawirusem

W wyniku realizacji tego przedsięwzięcia wybudowano zostało dokładnie  4,3 km nowego lewostronnego wału Wisłoki i 1,8 km lewostronnego obwałowania potoku Kiełkowskiego, a  ochroną  przeciwpowodziową objętych zostało ok. 650 mieszkańców miejscowości Boża Wola w gminie Mielec oraz  Kiełków w gminie Przecław, zamieszkujących na obszarze ok. 557 ha.

Wartości zrealizowanej przez Wody Polskie inwestycji to 14,654 mln, które pochodziły  z  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Roboty budowlane rozpoczęto w październiku 2019 roku, a umowa z wykonawcą zakładała ich sfinalizowanie we wrześniu 2021 r., Dzięki dobrej organizacji przedsięwzięcie zakończono niemal rok przed planowanym termin

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE