Reklama

Dwie nowe podstawówki w mieście

Opublikowano:
Autor:

Dwie nowe podstawówki w mieście - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Mielcu ruszyły przygotowania do przeprowadzenia reformy edukacji w mieście i całym powiecie. Od przyszłego roku nie będzie naborów do gimnazjów. Uczniowie podstawówek rozpoczną naukę w klasach siódmych. Nie ma pewności, że dla wszystkich nauczycieli znajdzie się praca.

Prezydent Polski Andrzej Duda podpisał ustawę wprowadzającą rewolucyjne zmiany w edukacji. Już za trzy lata nie będzie gimnazjów. Ponownie wracają ośmioklasowe podstawówki i czteroletnie licea. Dodatkową klasę zyskają także technika. Wydziały edukacji w całym powiecie rozpoczynają konkretne prace związane z wprowadzeniem zapisów nowej ustawy. W wyniku przekształceń zostaną powołane dwie nowe szkoły podstawowe, nr 7 i 8. Jak przewidują specjaliści, najtrudniejsza sytuacja czeka nas za trzy lata, kiedy faktycznie znikną gimnazja. - Może to oznaczać zwolnienia od kilkunastu do kilkudziesięciu nauczycieli i pracowników administracji w całym powiecie mieleckim - wylicza Stanisław Rajda, prezes mieleckiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Nowe podstawówki
W miejsce Gimnazjum nr 2 w Mielcu zostanie powołana nowa szkoła podstawowa nr 7. Podobny zabieg zostanie wykonany w gimnazjum nr 3, przy ul. Tańskiego powstanie nowa szkoła podstawowa nr 8. Przed miejskimi urzędnikami praca nad zmianą tzw. Okręgów szkolnych. Zmiany będą obowiązywać już od nowego roku szkolnego.

Więcej w 3 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE