Reklama

Duży sukces startupów z Mieleckiej Agencji Rozwoju Regionalnego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Duży sukces startupów z  Mieleckiej Agencji Rozwoju Regionalnego - Zdjęcie główne

Rozdzielone właśnie przez PARP środki trafią głównie do startupów z branż IT, medycyny oraz IT w medycynie. | foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Aż 5 startupów przygotowanych do wejścia do biznesu przez specjalistów z Agencji Rozwoju Regionalnego „MARR” S.A. w Mielcu otrzymało dotację na rozpoczęcie działalności w ramach VII rundy projektu Platformy Startowe „Start in Podkarpackie”. To duży sukces biorąc pod uwagę, że w sumie takich dotacji w ramach tego projektu było 9.

Projekt Platformy Startowe  „Start in Podkarpackie” realizowany jest w ramach konkursu „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”, za który odpowiada Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Liderem tego projektu jest Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. , a wśród partnerów są m.in. ARR „MARR” S.A. w Mielcu, Huge TECH Sp.z.o.o. w Rzeszowie, Kielecki Park Technologiczny.

Projekt skierowany jest do osób fizycznych, które mają pomysły na innowacyjne przedsięwzięcia. Startup, który zakwalifikuje się do projektu i przejdzie proces inkubacji (proces ten polega na przygotowaniu i przekształceniu pomysłów biznesowych w gotowe do wejścia na rynek innowacyjne produkty lub usługi) może liczyć na bezzwrotną dotację ze środków UE w wysokości do 700 tys. zł.

Właśnie zakończyła się VII runda konkursu „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”, w ramach której 104 młode firmy technologiczne złożyły wnioski na ponad 101,5 mln zł. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała z tej puli najlepsze startupy gotowe do wprowadzenia swojego produktu na rynek. Blisko 37 mln zł trafi do 39 firm (głównie z branż IT, medycyny oraz IT w medycynie), w tym 9 przygotowanych do biznesu w Platformie Startowej „Start In Podkarpackie”.

Z tej 9 osobowej grupy startupów 3 przygotowali specjaliści z Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, 1 z Huge TECH Sp.z.o.o. w Rzeszowie i aż 5 z Agencji Rozwoju Regionalnego „MARR” S.A. w Mielcu.

Startupy przygotowane przez ARR „MARR” S.A. to: AEROPLAN Sp. z o.o., HELITRENDS Sp. o.o., INTELLECTRONIC SOLUTIONS Sp. z o.o., MAAS.PRO Sp. z o.o., DATA DRIVEN TOOLS Sp. z o. o.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy