Uroczyste spotkanie stało się okazją do uhonorowania najzdolniejszych absolwentów oraz uczniów z poszczególnych placówek oświatowych na terenie gminy. W gronie wyróżnionych ze Szkoły Podstawowej imienia Adama Mickiewicza w Borowej znaleźli się Błażej Komoński jako najlepszy uczeń, a także Kornelia Moryto oraz Natalia Komońska, które odebrały laury dla najlepszych absolwentek tej placówki.
Powody do dumy ma również Społeczna Szkoła Podstawowa imienia Tadeusza Kościuszki w Glinach Małych. Tam tytułami najlepszych uczniów nagrodzone zostały Barbara Wójcicka oraz Magdalena Różańska, natomiast statuetka dla najlepszego absolwenta powędrowała do rąk Magdaleny Polak. Władze gminy doceniły także wychowanków kolejnych placówek, w tym Lenę Łabaj jako najlepszą uczennicę oraz Lenę Tomczyk jako najlepszą absolwentkę Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Górkach. Wyjątkowe wyróżnienie dla najlepszego ucznia trafiło również do Wiktorii Cieślak reprezentującej Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Woli Pławskiej.
Wójt Stanisław Mieszkowski złożył wszystkim nagrodzonym serdeczne gratulacje i życzył dalszych sukcesów na kolejnych etapach edukacji. Słowa uznania skierował także w stronę dorosłych opiekunów sukcesu młodzieży, dziękując rodzicom, nauczycielom oraz dyrektorom szkół za codzienne wsparcie, motywowanie podopiecznych i tworzenie jak najlepszych warunków do wszechstronnego rozwoju młodych mieszkańców gminy Borowa.
Komentarze (0)