Reklama

Drogowcy u seniorów

Opublikowano:
Autor:

Drogowcy u seniorów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak w ruchu drogowym powinni zachowywać się piesi i rowerzyści? Jakie są ich prawa? O tym ostatnio dowiedzieli się seniorzy, którzy uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w Domu Dziennego Pobytu "Senior-WIGOR" w Przykopie. Zajęcia edukacyjne poprowadzili pracownicy WORD z Tarnobrzega.

Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, Dawid Uzar i Marek Paszta, przybliżyli seniorom, jak bezpiecznie i zgodnie z przepisami poruszać się po drogach i chodnikach oraz jak zatroszczyć się o dzieci, które nierzadko są pod ich opieką. Zwrócono również uwagę na obowiązek noszenia elementów odblaskowych, które w zdecydowany sposób zwiększają widoczność uczestników ruchu drogowego, a co za tym idzie - bezpieczeństwo. Goście przybliżyli również działalność tarnobrzeskiego ośrodka z uwzględnieniem szerokich działań edukacyjno – wychowawczych. Na zakończenie szkolenia udostępnili oni wszystkim chętnym "alkogogle", w których seniorzy rzucali piłeczką do kosza. W tym zadaniu mogli przekonać się, jak spożycie alkoholu wpływa na układ psychomotoryczny człowieka. Dzięki tego typu konkursom Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu propaguje świadome i odpowiedzialne postawy uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo każdy uczestnik zajęć został zaopatrzony w elementy odblaskowe, przez co poprawi się ich widoczność na drodze, a tym samym bezpieczeństwo.

Dom dziennego pobytu dla seniorów w Przykopie działa już od kilku miesięcy. Jest to pierwsza w powiecie placówka organizująca zajęcia dla starszych ludzi z terenu gminy Padew Narodowa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE