Reklama

Droga zima. Gminom zabrakło pieniędzy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Droga zima. Gminom zabrakło pieniędzy - Zdjęcie główne

Tegoroczna zima dużo kosztuje nasze samorządy. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tegoroczna śnieżna i mroźna zima daje się we znaki samorządom i skutecznie czyści ich kasę z pieniędzy. Jednym pozostały już ostatnie grosze, a inni już musieli pieniędzy dokładać, aby utrzymać drogi we względnej przejezdności. A jak sytuacja wygląda w powiecie mieleckim?

Jak się okazuje w naszym samorządzie powiatowym i w gminach jest podobnie. Na koniec stycznia powiat mielecki na zimowe utrzymane dróg i chodników wykorzystał już ponad 80 procent pieniędzy jakie są przewidziane na cały rok kalendarzowy, a więc nie tylko na część sezonu zimowo - wiosennego, ale również jesienno-zimowego.

- Były monity z kilku gmin, które podjęły się odśnieżania dróg powiatowych, aby zwiększyć im dotacje na zimowe utrzymanie dróg i chodników. Dlatego podczas ostatniej powiatowej sesji podjęliśmy uchwałę o zwiększeniu funduszy na ten cel - mówił starosta mielecki Stanisław Lonczak. - Mam nadzieję, że wystarczą one nie tylko na tę pierwszą część sezonu ale również na końcówkę bieżącego roku - dodał.

Jakie dodatkowe wsparcie finansowe trafiło do gmin? Gmina Przecław otrzymała - 100 tysięcy złotych, gmina Borowa - 100 tysięcy złotych oraz gmina Radomyśl Wielki - 150 tysięcy - gdyż jak argumentował Stanisław Lonczak - tam jest znacznie więcej dróg do odśnieżania.

 Pozostaje mięć tylko nadzieję, że zima odpuści i nie będzie konieczności ponownego ratowania samorządów gminnych w tym zakresie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy