Reklama

Droga w Trześni w stronę Światowca będzie modernizowana. Gmina otrzymała pieniądze z Ministerstwa!

Opublikowano:
Autor:

Droga w Trześni w stronę Światowca będzie modernizowana. Gmina otrzymała pieniądze z Ministerstwa! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Maksymalnie do 480 tysięcy złotych otrzyma Gmina Mielec z rezerwy celowej budżetu państwa. Dzięki dofinansowaniu uda się zmodernizować drogę gminną w Trześń wzdłuż Światowca. Promesę przyznaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji odebrał w poniedziałek Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.

Wniosek złożony przez Gminę Mielec jest trzecim, który w tym roku otrzymał pozytywną opinię Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

– Bardzo się cieszę, że jako Gmina jesteśmy liderem w regionie w pozyskiwaniu środków zewnętrznych związanych z usuwaniem klęsk żywiołowych. Od początku tego roku udało nam się pozyskać dofinansowania do 160 tysięcy złotych na remont drogi w Złotnikach, do 220 tysięcy na modernizację drogi w Rzędzianowicach, a teraz rekordowe 480 tysięcy na przebudowę drogi w Trześni. Ostateczne kwoty wsparcia określi postępowanie przetargowe jednak przy tegorocznym budżecie na poziomie bliskim 1,5 miliona złotych przeznaczonym na bieżące utrzymanie dróg oraz działania inwestycyjne, kwota dofinansowań do 860 tysięcy złotych pozwoli nam na jeszcze szybszą modernizacje gminnego układu drogowego – powiedział Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.


W ramach podziału środków na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych do naszego województwa trafiło koleje 41 mln zł, które rozdysponowano pomiędzy 81 gmin oraz 12 powiatów.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE