Reklama

DPS w Mielcu otrzymał finansowy grant na przeciwdziałanie COVID-19

Opublikowano:
Autor:

DPS w Mielcu otrzymał finansowy grant na przeciwdziałanie COVID-19 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Finansowy grant w wysokości 673 tys. zł na przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się COVID-19 otrzymał Dom Pomocy Społecznej w Mielcu. Mielecki DPS jest jedną z 51 placówek opiekuńczych, którym Zarząd Województwa Podkarpackiego w ramach projektu „Lepsze jutro”, współfinansowanego przez Unię Europejską, przekaże w sumie 24 mln zł.

Umowę o przekazaniu 673 tys. zł dla DPS w Mielcu podpisali w poniedziałek (21 września)  marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl i starosta mielecki Stanisław Lonczak. Symboliczny czek na wspomnianą kwotą marszałek przekazał na ręce dyrektor DPS-u Renaty Lazur.

- To duże wsparcie dla naszego domu, które pozwoli nam z jednej strony  wypłacać przez 3 miesiące dodatek do pensji dla 55  pracowników pracujących  bezpośrednio z pensjonariuszami, z drugiej zakupić środki ochrony osobistej i wyposażenie zapewniające zdrowie i bezpieczeństwo epidemiczne pensjonariuszy  oraz kadry  – stwierdziła   Renata Lazur.

Mielecka placówka już od  20 lat  świadczy profesjonalną, całodobową opiekę dla osób w podeszłym wieku oraz niepełnosprawnych fizycznie. Aktualnie pod opieką DPS-u jest 155 pensjonariuszy, przy których zatrudnionych jest 86 pracowników.  

-Mielecki Dom Pomocy Społecznej jest jedną z większych tego typu placówek w województwie podkarpackim. Potrzeby tu są ogromne, dlatego otrzymał pokaźną kwotę do zagospodarowania czyli prawie 680 tysiące złotych - powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Dzięki tej kwocie  DPS będzie mógł zrealizować m.in. następujące przedsięwzięcia: wypłacić dodatkowe wynagrodzenie dla pracowników bezpośrednio pracujących z osobami wymagającymi wsparcia, zakupić środki  ochrony indywidualnej dla pracowników DPS oraz jego mieszkańców (m.in. rękawice jednorazowe, maseczki ochronne, przyłbice, kombinezony, fartuchy, płyn do dezynfekcji rąk i  powierzchni, żele antybakteryjne,  termometry), sprzęt i wyposażenie na walką z COVID-19, sprzęt do wyposażenia i obsługi izolatek (łóżka, ssaki, koncentratory tlenu, stojaki na kroplówki, pościel jednorazowa, naczynia higieniczne), zakupić  i przeprowadzać  testy na COVID-19.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE