Reklama

Dożynki przy Rzecznej

Opublikowano:
Autor:

Dożynki przy Rzecznej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powoli tradycją staje się, że Dożynki Powiatu Mieleckiego odbywają się na terenach zielonych przy ul. Rzecznej. Nie inaczej będzie w tym roku. 4 września przy Wisłoce znów zbiorą się tłumy.

Całość rozpocznie msza święta w intencji rolników powiatu mieleckiego w Bazylice Mniejszej pw. Mateusza Ap. i Ew.  w Mielcu, która planowana jest na godzinę 14.00. Po godzinie wyruszy przemarsz korowodu dożynkowego ulicą Rzeczną w kierunku Bulwarów. Muzyczną część imprezy rozpocznie o 15.30 Orkiestra Dęta, a kwadrans później nastąpi oficjalne otwarcie Dożynek Powiatu Mieleckiego 2016. 


Około 16.00 rozstrzygnie się konkurs pn. „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Od lat organizuje go Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencją Nieruchomości Rolnych i Państwową Inspekcją Pracy. Jak twierdzą inicjatorzy konkursu, jest on jednym z wielu działań prewencyjnych prowadzonych przez KRUS na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych u rolników. 

Więcej w 34. numerze Korso

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE