Reklama

Dożynki powiatu mieleckiego w Mielcu z okazji 20-lecia samorządu powiatowego

Opublikowano:
Autor:

Dożynki powiatu mieleckiego w Mielcu z okazji 20-lecia samorządu powiatowego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku powiatowe dożynki odbywają się na terenie bulwarów przy Wisłoce w Mielcu. Uroczystości zgromadziły setki mieszkańców z całego regionu. Starostami tegorocznych dożynek są: Monika Majkutewicz i Wojciech Naprawa.

Dożynki rozpoczęła msza dziękczynna, którą odprawiono na terenie kościoła św. Marka. Następcznie uczestnicy dożynek przenieśli się na tereny rekreacyjne nad Wisłoką. 

Starostowie dożynek wraz ze starostą mieleckim dokonali dożynkowego ceremoniału. Chleb - jako symbol tegorocznych zbiorów - został pokrojony i rozdany wśród zgromadzonych gości. Reprezentacje wszystkich gmin powiatu przygotowały swoje stoiska z potrawami regionalnymi. 

Na scenie dożynek wystąpił zespół Future Folk. 

- To już 20 lat od kiedy powstał powiat mielecki. Po raz kolejny spotykamy się na dożynkach. Jest to okazja, żeby przede wszystkim podziękować Bogu za to, że udało się mimo przeciwności zebrać plony. Rolnik produkuje chleb i inne pokarmy dla człowieka. Bez chleba naszego nie da się żyć. Mówimy bardzo wiele o tym, żeby zrównać poziom dopłat dla polskiego rolnictwa. Cieszy nas to, że polska wieś dba o swoje wiekowe tradycje ludowe. Dziękuję rolnikom za ich trud i życzę im żeby efekty ich pracy przełożyły się materialnie - powiedział dziś starosta Stanisław Lonczak. 

 

Mielecki korowód dożynkowy

Przemówienie starosty Stanisława Lonczaka

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE