Reklama

Dopalaczom powiedzieli „NIE”

Opublikowano:
Autor:

Dopalaczom powiedzieli „NIE” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości O niebezpiecznych dopalaczach debatowali w ostatnim czasie zarówno rodzice i nauczyciele, jak i najbardziej zagrożone ich użyciem – dzieci i młodzież. Wszystko w ramach szkoleń sfinansowanych przed radomyski magistrat.

W warsztatach udział wzięło około 120 uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy, 330 gimnazjalistów, 220 rodziców oraz 120 nauczycieli.

– Co jakiś czas media informują o ofiarach dopalaczy. Środki te są poważnym zagrożeniem dla ludzkiego zdrowia. Uczniowie stanowią grupę szczególnie zagrożoną, bo to właśnie w wieku szkolnym pojawia się chęć eksperymentowania. Zadaniem szkolenia było zatem uświadomienie niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą kontakt z substancjami psychoaktywnymi – mówi o przyczynach zorganizowania szkoleń Krzysztof Babiarz z Urzędu Miejskiego w Radomyślu. Jak dodaje, szczególnie istotnym było przekazanie wiedzy na temat dopalaczy zarówno dzieciom i młodzieży, jak i sprawującym nad nimi opiekę rodzicom i nauczycielom. Tak, by ci pierwsi wiedzieli, jakie jest zagrożenie dla życia i zdrowia płynące ze stosowania dopalaczy, ci drudzy natomiast – byli w stanie wychwycić zachowania mogące świadczyć o sięganiu po te niebezpieczne używki.

Więcej w 22 numerze Korso

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE