Znana z inicjatyw takich jak popularne koncerty z cyklu "Podkarpackie sięga po Największych!", przecławska instytucja dąży do utrzymania wysokiego poziomu technicznego swoich przedsięwzięć. Jak podkreśla Krzysztof Urbański, dyrektor Domu Kultury, dotychczasowa współpraca z zewnętrznymi dostawcami usług oświetleniowych znacznie podnosiła koszty organizowanych koncertów i spektakli. Nowy sprzęt, charakteryzujący się wysoką jakością, przyczyni się nie tylko do rozszerzenia możliwości organizacyjnych, ale również do zmniejszenia wydatków na przygotowanie wydarzeń.
W skład zakupionego wyposażenia weszło 14 urządzeń typu LED WASH BEAM wraz z osprzętem. Robert Darłak, zastępca dyrektora ds. techniczno-administracyjnych, podkreśla, że wybór sprzętu kierowany był zamiarem zapewnienia kompatybilności z już użytkowanymi urządzeniami oraz poszerzenia możliwości oświetleniowych.
Nowe oświetlenie sceniczne wykorzystywane jest nie tylko przez kadrę Domu Kultury w Przecławiu, ale także przez pracowników współpracujących instytucji, takich jak Samorządowe Centrum Kultury i Biblioteki z Radomyśla Wielkiego czy Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Chorzelowie. To efekt budowanej sieci partnerstwa, umożliwiającej wymianę doświadczeń, zasobów technicznych i współpracę merytoryczną.
Projekt "Rozbudowa systemu oświetlenia sceniczne Domu Kultury w Przecławiu" został sfinansowany przy pomocy środków z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, pochodzących z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Całkowity koszt projektu wyniósł 60 180 złotych, z czego około 65% stanowiło dofinansowanie. Dzięki temu wsparciu, Dom Kultury w Przecławiu znacznie podnosi jakość techniczną swoich wydarzeń kulturalnych, umacniając swoją pozycję jako ważnego centrum kultury w regionie.
Inwestycja ta nie tylko ułatwia organizację wydarzeń o wyższym standardzie technicznym, ale także stanowi istotny krok w kierunku samodzielności i niezależności instytucji od zewnętrznych dostawców. Dzięki nowemu oświetleniu, Dom Kultury w Przecławiu jest teraz lepiej wyposażony do realizacji swojej misji kulturalnej, zapewniając mieszkańcom dostęp do różnorodnych i jakościowych form rozrywki oraz edukacji kulturalnej.
Ten postęp w infrastrukturze technicznej przekłada się na bezpośrednie korzyści dla społeczności lokalnej, umożliwiając organizację bardziej zróżnicowanych i angażujących wydarzeń. Jest to przykład efektywnego wykorzystania publicznych środków na rzecz rozwoju kultury, co z pewnością zostanie pozytywnie odebrane przez miłośników sztuki i kultury w Przecławiu i okolicach.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.