Reklama

Dokładnie 244 drzewa w Mielcu już niedługo zostaną ścięte!

Opublikowano:
Autor:

Dokładnie 244 drzewa w Mielcu już niedługo zostaną ścięte!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieleckie starostwo planuje szybką wycinkę prawie 250 drzew na terenie Mielca. Dlaczego? Są dwa powody. Jednym z nich jest przymus zwalczania kornika ostrozębnego, a drugim inwestycje sportowe przy II Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu.

Podczas ostatniej sesji starosta poinformował radnych o szybkiej wycince drzew rosnących na terenie działek należących do powiatu mieleckiego wraz z uprzątnięciem miejsca ich usunięcia.

Drzewa zostaną wycięte w dwóch lokalizacjach – przy ulicy Partyzantów w Mielcu i przy II LO w Mielcu.

- Dostaliśmy nakaz z nadleśnictwa, że w bardzo szybkim czasie trzeba usunąć ponad setkę drzew (dokładnie 121 sztuk – przyp. redakcji) przy ulicy Partyzantów w Mielcu, ze względu na zagrożenie kornikiem. To zadanie musi być wykonane natychmiastowo. W tej chwili trwa procedura wyłonienia wykonawcy – mówił podczas sesji starosta Zbigniew Tymuła.

Jak zapewnia starostwo, usunięte zostaną tylko drzewa chore lub te, na których już występuje kornik. Zagrożenie rozprzestrzenienia się kornika jest duże, gdyż drzewa bezpośrednio sąsiadują z lasem.

Starostwo szykuje się również do planowanej inwestycji budowy boiska sportowego na terenie II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu, przykrytego na czas jesienno-zimowy tzw. balonem. Tam również jest teren zadrzewiony i starostwo planuje w tym miejscu wyciąć 123 drzewa, aby można było zrealizować inwestycję. W miejsce ściętych drzew będą wykonane nowe zasadzenia.

- Apeluję o rozwagę i spokój, nie wycinamy drzew dla przyjemności – podsumował starosta.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE