Od listopada 2017 r. w Zespole działa Wiodący Ośrodek Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczy. Projekt będzie trwał pięć lat i zakończy się w 2021 roku. Jest realizowany na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy Ministerstwem Edukacji Narodowej a powiatem mieleckim.
Do końca grudnia ubiegłego roku w programie wzięło udział 36 dzieci zagrożonych niepełnosprawnością w wieku przedszkolnym, objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju. Każdemu z dzieci przydzielono do pięciu dodatkowych godzin zajęć. Zajęcia obejmowały m.in.: wczesną interwencję i wspomaganie rozwoju dziecka, terapię psychologiczną, terapię pedagogiczną, terapię logopedyczną, logorytmikę, surdologopedię, tyfloterapię, terapię ruchem, fizjoterapię, terapię integracji sensorycznej, artterapię, trening umiejętności społecznych, dogoterapię.
Zajęcia prowadzili doświadczeni specjaliści, a metody edukacji, rewalidacji i terapii dostosowane były do indywidualnych potrzeb dzieci. Odbywały się w specjalistycznych pracowniach i gabinetach, które dzięki pozyskanym w ramach programu środkom finansowym zostały dodatkowo wyposażone w pomoce dydaktyczne, wzbogacające warsztat pracy z dzieckiem.
W ramach programu także rodzice dzieci zostali otoczeni wsparciem. Równolegle do zajęć z najmłodszymi specjaliści prowadzili z rodzicami konsultacje, podczas których udzielali rad oraz wsparcia w sytuacjach kryzysowych.
Na 2018 rok zaplanowane są prawie cztery tysiące godzin zajęć, których realizacja rozpocznie się już na przełomie lutego i marca.