Reklama

Dodatkowe zajęcia dla dzieci i wsparcie dla rodziców

Opublikowano:
Autor:

Dodatkowe zajęcia dla dzieci i wsparcie dla rodziców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiatowy Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Mielcu jako jedyny w regionie realizuje program "Za życiem". Jego celem jest zapewnienie małym dzieciom zagrożonym niepełnosprawnością i ich rodzinom kompleksowego specjalistycznego wsparcia.

Od listopada 2017 r. w Zespole działa Wiodący Ośrodek Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczy. Projekt będzie trwał pięć lat i zakończy się w 2021 roku. Jest realizowany na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy Ministerstwem Edukacji Narodowej a powiatem mieleckim.

Do końca grudnia ubiegłego roku w programie wzięło udział 36 dzieci zagrożonych niepełnosprawnością w wieku przedszkolnym, objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju.  Każdemu z dzieci przydzielono do pięciu dodatkowych godzin zajęć. Zajęcia obejmowały m.in.: wczesną interwencję i wspomaganie rozwoju dziecka, terapię psychologiczną, terapię pedagogiczną, terapię logopedyczną, logorytmikę, surdologopedię, tyfloterapię, terapię ruchem, fizjoterapię, terapię integracji sensorycznej, artterapię, trening umiejętności społecznych, dogoterapię.

Zajęcia prowadzili doświadczeni specjaliści, a metody edukacji, rewalidacji i terapii dostosowane były do indywidualnych potrzeb dzieci. Odbywały się w specjalistycznych pracowniach i gabinetach, które dzięki pozyskanym w ramach programu środkom finansowym zostały dodatkowo wyposażone w pomoce dydaktyczne, wzbogacające warsztat pracy z dzieckiem.

W ramach programu także rodzice dzieci zostali otoczeni wsparciem. Równolegle do zajęć z najmłodszymi specjaliści prowadzili z rodzicami konsultacje, podczas których udzielali rad oraz wsparcia w sytuacjach kryzysowych.

Na 2018 rok zaplanowane są prawie cztery tysiące godzin zajęć, których realizacja rozpocznie się już na przełomie lutego i marca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE