Reklama

Dobre nowiny dla chorych na nowotwory

Opublikowano:
Autor:

Dobre nowiny dla chorych na nowotwory - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa budowa Ośrodka Radioterapii w Wojewódzkim Szpitalu im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu. Na dachu budynku zawieszono tradycyjną wiechę, czyli budynek jest już w stanie surowym.

Inwestycja realizowana jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego i współfinansowana ze środków budżetu województwa. .

Budowa Ośrodka Radioterapii znajduje się na mapie potrzeb onkologicznych i wpisuje się w Strategię Polityki Zdrowotnej województwa podkarpackiego. Realizacja tego zadania zapewni jak najskuteczniejsze świadczenie świadczeń w zakresie walki z nowotworami w województwie podkarpackim.

- Ponad 50 mln zł zostało przeznaczonych na inwestycje w tym szpitalu. To bardzo cieszy, że będziemy mieć tutaj w tym miejscu ten ośrodek. – powiedział do zgromadzonych podczas otwarcia budynku gości marszałek Władysław Ortyl.

Oddział w Tarnobrzegu ma swoim zasięgiem będzie obejmować województwo świętokrzyskie i lubelskie i poprawić dostęp do leczenia chorób cywilizacyjnych w promieniu 70 km od Tarnobrzega.

Umowa na wykonawstwo Ośrodka Radioterapii została podpisana w 12.04.2018 r. Termin zakończenia jest przewidziany na 31.10.2019r.

W ramach projektu powstanie Ośrodek Radioterapii z częścią diagnostyczną-przychodnianą oraz terapeutyczną, mieszcząca dwa bunkry naświetleń. Ośrodek Radioterapii będzie połączony z istniejącym Centrum Onkologii, w którym mieści się oddział onkologii i dzienna chemioterapia.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE