Reklama

Dla zabawy obrzucili kamieniami pociąg, który przejeżdżał przez most kolejowy.

Opublikowano:
Autor:

Dla zabawy obrzucili kamieniami pociąg, który przejeżdżał przez most kolejowy.  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rzucane kamienie spowodowały wybicie przedniej szyby w pociągu. Straty oszacowane zostały na 13 tysięcy złotych. Nastoletni wandal powiedział, że zrobili to dla zabawy.

Policjanci z Komisariatu Policji w Tuszowie Narodowym zostali zawiadomieni przez właściciela linii szerokotorowej z Zamościa, że 6 sierpnia pociąg przejeżdżający przez most kolejowy w Zadusznikach, został obrzucony kamieniami. W wyniku tego zdarzenia wybita została w nim przednia szyba. Właściciel składu wycenił straty na 13 tysięcy złotych.

Sytuacja powtórzyła się kilka dni później. Policjanci z komisariatu w Tuszowie Narodowym wytypowali kilka osób mogących mieć związek z tym zdarzeniem. W kolejnych dniach ustalili, że kamieniami w pociąg rzucało sześcioro nastolatków w wieku 16 lat i jeden 17-latek - są to mieszkańcy gminy Padew Narodowa i Baranów Sandomierski.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił przedstawić zarzut uszkodzenia mienia 17-latkowi z gminy Padew Narodowa. Młody mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i złożył wyjaśnienia, w których tłumaczył, że zrobił to z kolegami dla zabawy.

Podczas przesłuchań nastolatków policjanci ustalili, że młodzież chodziła po torowisku, oraz wchodziła na przęsła kilkumetrowego mostu. Losem nieletnich zajmie się sąd rodzinny. 17-latek odpowie za popełnione przestępstwo jak dorosły.

 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE