Reklama

Debata prezydencka Korso - Dlaczego ja? Autoprezentacja

Opublikowano:
Autor:

Debata prezydencka Korso - Dlaczego ja? Autoprezentacja  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w niedzielę, 21 października, mielczanie wybiorą nowego prezydenta. Na ten urząd startuje dokładnie piątka kandydatów. W finale naszej debaty - każdy z kandydatów opowiada o sobie kilka zdań, a także prezentuje swój apel do wyborców.

Fryderyk Kapinos

Kandydat KW PiS

Stoi za mną doświadczenie i wiedza. Jestem człowiekiem, który lubi ciężko pracować i angażować się całkowicie w to co robi. Nie boję się wyzwań i walki o dobro, bezpieczeństwo i rozwój naszego miasta, a także o jakość życia mielczan. Od ponad pół roku pełnię funkcję Prezydenta Miasta Mielca. To krótki czas, ale korzystając z doświadczeń samorządowych - byłem radnym gminnym, powiatowym, wojewódzkim i wiceprezydentem Mielca w poprzednich kadencjach - udało mi się pozyskać 22 mln złotych do budżetu miasta. O kolejne 34 mln złotych złożyłem wnioski. To dobrze rokuje na kolejną kadencję, w której z woli mieszkańców mógłbym pełnić funkcję prezydenta. Jestem w pełni przekonany o tym, że mogę i chcę współpracować z Radą Miejską oraz wszystkimi organizacjami i instytucjami funkcjonującymi na terenie Mielca. Na pewno nie uda się zrealizować wszystkich zamierzeń i zaspokoić potrzeb, lecz tylko dzięki odpowiedzialnej współpracy, możemy wskazać wspólny plan działania dla miasta i jego mieszkańców na najbliższe lata. Nasz plan finansowy to długotrwały plan budżetowy, inwestycyjny, rozwojowy nie zamykający się na najbliższą kadencję, a na przyszłe lata. Pozwalający na wykorzystanie jak największego obszaru środków zewnętrznych i stworzenia sprzyjającego klimatu do inwestowania w Mielcu. Wszystkie zamierzenia sprowadzają się do zwiększenia dochodu do budżetu miasta i inwestowania w infrastrukturę, nowe technologie, rozwój a przede wszystkim w potencjał ludzki. 

 

Zdzisław Nowakowski

Kandydat KWW Nasz Mielec

Mam szeroki zakres doświadczeń nie tylko zawodowych, ale także samorządowych. Przez 12 lat byłem przewodniczącym Rady Miejskiej, także w tym okresie, kiedy miasto przeżywało bolesne problemy związane z wysokim bezrobociem, ponadto nie było jeszcze dostępnych funduszy unijnych. Mimo to, we wspólnym działaniu Rady i Prezydenta, ponad jakimikolwiek podziałami, potrafiliśmy rozwiązać wiele ważnych w tamtym czasie spraw. Dzisiaj jesteśmy w innym miejscu, ale nadal potrzebne jest myślenie kategoriach łączenia i decydowania razem, bo taka jest istota samorządności – bez względu na sympatie polityczne  być bliżej ludzkich spraw. Ta idea zawsze była i jest mi bliska. ŁĄCZĆ, a nie dzielić – to moje motto wyborcze. 21 października wybierajmy dobrych gospodarzy, a nie polityków.

Jacek Wiśniewski

Kandydat KWW Razem dla Ziemi Mieleckiej

Od urodzenia jestem związany z Mielcem. Przez całe życie z ciekawością patrzyłem na wszystkie dziedziny życia naszego miasta. Moje życie zawodowe poświęciłem dla sportu i edukacji.  Zawsze byłem konsekwentny we wszystkim co robiłem. Starałem się tak pokierować moim zespołem, czy to było na boisku, czy zespołem ludzi, z którymi obecnie  pracuję, aby finalnie odnieść zamierzony cel i sukces. Uważam, że wszyscy kandydaci na prezydenta pracują dobrze, ale wygra ten kandydat, który skupi się na tych szczegółach, które pozwolą osiągnąć sukces. Jeśli to ja przekonam do siebie mieszkańców, to jako prezydent chciałbym współdecydować o wszystkim z mieszkańcami i zespołem fachowców, którymi się otoczę. Liczę, że wspólnie z innymi ugrupowaniami, ponad podziałami możemy wiele osiągnąć. Zrobię wszystko, żeby nasze miasto było wizytówką Podkarpacia. 

 

Andrzej Skowron

Kandydat KWW Nowy Mielec Andrzeja Skowrona

Jestem wykładowcą akademickim wykładającym m.in.  przedmioty z zakresu szeroko pojętego samorządu terytorialnego z finansami włącznie. Moja wiedza teoretyczna jest  zatem odpowiednia. Przez trzy kadencje byłem również radnym Rady Miejskiej w Mielcu, a więc w naturalny sposób łączę teorię z praktyką. Zakładam, że jest teraz ten dobry moment na to, aby spróbować swoich sił w nowej roli. Współpracuje ze mną merytoryczny, młody zespół, z odpowiednimi kwalifikacjami i  wykształceniem. Wspólnie stworzyliśmy program rozwoju miasta Mielca nie tylko na jedną kadencję, ale program wieloletni, długofalowy. Uważam, że jest on na tyle dobry, że powinniśmy podjąć próbę jego realizacji dla dobra mieszkańców  i przyszłości naszego miasta. 

 

Grzegorz Ziomek

Kandydat KWW Kukiz'15

Mam 35 lat i jestem bezpartyjny. Od urodzenia mielczanin i z naszym miastem planuję swoją przyszłość. Ukończyłem trzy uczelnie wyższe: rachunkowość i przepisy podatkowe, zarządzanie przedsiębiorstwem oraz mechanikę i budowę maszyn. Jak do tej pory zawodowo przepracowałem 17 lat z czego jedenaście na stanowiskach kierowniczych różnego szczebla. Wiem co to ciężka praca, a swoje zawodowe sukcesy zawdzięczam: konsekwencji w działaniu, organizacji oraz charakterowi. Te cechy w dużym stopniu ukształtował we mnie sport, który uprawiam od ponad 20 lat, ukończyłem pięć maratonów z czego dwa  na rolkach. W 2015 roku brałem udział w wyborach do Parlamentu, otrzymałem od Państwa ogromny kredyt zaufania w postaci prawie 5 000 głosów za które raz jeszcze serdecznie dziękuję. Chcąc odwdzięczyć się za Państwa poparcie postanowiłem założyć Stowarzyszenie Odrodzony Mielec. W przeciągu ostatnich 3,5 roku udało nam się zrealizować 17 projektów Jestem i chcę być odpowiedzialny za nasze miasto dlatego naturalną dla mnie jest współpraca ponad podziałami. Jeżeli Państwo chce młodego i dynamicznego i zorganizowanego prezydenta, który jest w stanie wiele w Mielcu zmienić to zapraszam do oddania głosu na moją osobę.


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE