Reklama

„Dałam się nabrać jak małe dziecko”

Opublikowano:
Autor:

„Dałam się nabrać jak małe dziecko” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Słyszałam, że takie pokazy to wielkie oszustwo. Niestety, dałam się na nie nabrać jak małe dziecko. Nie tylko ja, wiele innych osób też. Niech to będzie przestroga przed oszustami, których pomysłowość, jak się okazuje, nie zna granic – powiedziała jedna z naszych czytelniczek zbulwersowana kolejnym pokazem zorganizowanym w naszym mieście przez firmę zajmującą się tzw. sprzedażą bezpośrednią.

Schemat zdobywania klientów chętnych kupić drogi towar jest zawsze bardzo podobny. Najpierw telefon, potem często imienne zaproszenie „szanownej pani i pana” na prezentację superproduktów, których nie dostaniemy w normalnych sklepach w tak korzystnych cenach. Będzie to możliwe tylko dzięki zaproszeniu na specjalny pokaz organizowany w naszym mieście. Do tego musi być jakiś wabik, który skłoni nas do przyjścia na spotkanie. Wabiki są różne. Najczęściej to upominki w postaci małowartościowych gadżetów albo np. poczęstunki w postaci obiadów lub kolacji, które okazują się zestawem kanapek albo miseczką zupy. Są firmy, które działają z większym rozmachem i na swoje pokazy zapraszają, kusząc np. Występem znanej telewizyjnej gwiazdy.

Jakie superprodukty możemy na takim pokazie zakupić? To np. pościel z australijskiej (?) wełny, tytanowe garnki na wieczność o specjalnych właściwościach albo aparaty medyczne pomagające na wszystkie choroby. Zaproszenia kierowane są głównie do osób starszych, często schorowanych, które nie są w stanie sprawdzić tego, że oferowany na pokazie produkt można kupić w sprzedaży internetowej za cenę kilka razy niższą. Łatwo dają się też przekonać o wątpliwych, jak się później okazuje, zaletach oferowanych produktów.

Więcej w 37 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE