Reklama

Czy nowy zespół Kapinosa zmusi Kronospan do ciągłego monitoringu zanieczyszczeń?

Opublikowano:
Autor:

Czy nowy zespół Kapinosa zmusi Kronospan do ciągłego monitoringu zanieczyszczeń? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie zespołu ds. poprawy jakości powietrza w Mielcu powołanego przez p. o. prezydenta Mielca Fryderyka Kapinosa. Pojawiła się propozycja wprowadzenia obowiązku stałego nadzoru emisji zanieczyszczeń dla firm, zapowiedź ścisłej współpracy z Krakowskim Alarmem Smogowym oraz powiększenia zespołu o działaczy społecznych.

Nowe prawo, o którym mówili członkowie zespołu na spotkaniu miałoby wymusić na firmach posiadających instalację produkcji płyt drewnopodobnych stały monitoring emisji do atmosfery. Dotychczasowy, wyrywkowy sposób przeprowadzania pomiarów jest ich zdaniem nieskuteczny. Tylko ciągły pomiar może dać pożądane efekty. Zaproponowano także usprawnienie używanej dotąd mobilnej stacji monitorowania powietrza i zakup nowego sprzętu dającego możliwość stałego monitoringu.

Fryderyk Kapinos mówił również o współpracy nie tylko pomiędzy organami samorządowymi, ale także z przedstawicielami Krakowskiego Alarmu Smogowego. A konkretnie z Damianem Ziębą, który miałby pomóc w organizacji i przeprowadzeniu debaty społecznej na temat zanieczyszczeń z domów spowodowanych tzw. niską emisją.

Pisząc o powołaniu zespołu informowaliśmy o tym, iż w jego składzie znajdą się przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i miejskich oraz WIOŚ w Rzeszowie. Na kolejnym spotkaniu skład ten ma już zostać powiększony o reprezentantów dwóch sąsiednich gmin oraz trzech osób z lokalnych inicjatyw społecznych na rzecz czystego powietrza.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE