Reklama

Czy nauczyciele znów zdecydują o strajku?

Opublikowano:
Autor:

Czy nauczyciele znów zdecydują o strajku? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Końcówka poprzedniego roku szkolnego w Mielcu i okolicach upłynęła pod znakiem strajku nauczycieli. Później przyszły wakacje, a Związek Nauczycielstwa Polskiego strajk zawiesił. Tu i ówdzie słychać głosy, że z nowym rokiem szkolnym akcje protestacyjne mogą zostać wznowione. Pierwsze działania są już zaplanowane.

Ogólnopolskie media donoszą o tym, że badane są nastroje co do ewentualnych dalszych akcji protestacyjnych wśród nauczycieli, którzy należą do ZNP. Co tak naprawdę planuje zarząd związku?

- My jako związek będziemy prowadzić wśród nauczycieli akcję w postaci badania sondażowego. Do 26 września musimy przeprowadzić konsultacje w szkołach i placówkach oświatowych w sprawie dalszych działań protestacyjnych. To nie jest żadne referendum, chcemy się dowiedzieć, co nauczyciele proponują – mówił początkiem września Stanisław Rajda, prezes oddziału ZNP w Mielcu.

Związkowcy zwrócą się do wszystkich pracowników szkół o odpowiedź na kilka pytań. W badaniu pojawią się pytania m.in. o to, jak nauczyciele oceniają kondycję polskiego systemu edukacji, jakie postulaty powinny być w pierwszej kolejności spełnione. 

Pojawi się również pytanie najważniejsze: Czy w przypadku kontynuacji działań protestacyjnych nauczyciele wezmą udział w zaproponowanej przez ZNP formie protestu, czy jednak nie. Pracownicy oświaty zostaną także poproszeni o opinie, w jakiej ewentualnie formie protestu zdecydowaliby się wziąć udział.

- Badanie sondażowe, które mamy przeprowadzić wśród nauczycieli w szkole, da nam ogląd, jakie są nastroje w tej chwili wśród pracowników oświaty – mówił Stanisław Rajda.

Akcja sondażowa w szkołach trwała głównie w tym tygodniu.
- Badanie sondażowe przeprowadzane jest po to, aby Zarząd Główny ZNP miał informacje, co robić dalej i ewentualnie, jakie podejmować decyzję. Bo to od decyzji Zarządu Głównego zależeć będzie, co dalej zrobimy – dodaje nasz rozmówca.

Obecnie strajk jest zawieszony. Jednak wszystko pozostaje w rękach związkowców. Już za około tydzień dowiemy się, co zdecydowali nauczyciele i czy znów będziemy świadkami kolejnych akcji protestacyjnych w szkołach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE