Reklama

Czeka nas historyczny przyjazd do Mielca Marszałka Piłsudskiego

Opublikowano:
Autor:

Czeka nas historyczny przyjazd do Mielca Marszałka Piłsudskiego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Komitet Obywatelski Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Mielcu wspólnie z Samorządowym Centrum Kultury organizują inscenizację uliczną pt. Przyjazd brygadiera Piłsudskiego do Mielca.

Inscenizacja uliczna pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy odbędzie się 10 listopada, w godz. od 14.30 do 17.30. Trasa pochodu od Pomnika Wolności przez Rynek aż do Parku Oborskich.

Plan inscenizacji:
Pomnik Wolności 
godz. 14.30 – 15.15
Rozpoczęcie inscenizacji sceną rozbrajania żołnierzy austriackich przez POW na wieść o zakończeniu I wojny światowej i powstaniu wolnej Polski; wezwanie do przejścia na Rynek i powitania brygadiera Piłsudskiego; przemarsz mielczan do Rynku ulicą Mickiewicza.


Rynek 
godz. 15.15 – 16.25
Mielczanie witają brygadiera Piłsudskiego i burmistrza Mielca, którzy wjeżdżają na Rynek w asyście plutonu legionistów, kawalerzystów i skautów; Piłsudski wygłasza przemówienie z balkonu kamienicy ,,Łojczykówka”; burmistrza Mielca odczytuje z balkonu ,,Łojczykówki” oryginalną informację z 1918 r. o powstaniu niepodległej i zjednoczonej Polski; krótka inscenizacja muzyczna; wspólne zdjęcie mielczan z brygadierem Piłsudskim; Józef Piłsudski i burmistrz Mielca przejeżdżają kabrioletem w asyście konnego patrolu ułanów, drużyny skautów i pocztów sztandarowych do Parku Oborskich.


Park Oborskich 
godz. 16.25-17.30
Delegacja mielczan wita brygadiera Piłsudskiego i burmistrza Mielca w Parku Oborskich; brygadier Piłsudski i burmistrz Mielca pozdrawiają mielczan z balkonu Pałacyku Oborskich; śpiewanki patriotyczne ,,Sto pieśni na stulecie”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE