Reklama

Coraz ważniejsza ekonomia

Opublikowano:
Autor:

Coraz ważniejsza ekonomia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzieci i młodzież z gminy Mielec wezmą udział w różnych lekcjach, debatach, konferencjach czy konkursach na temat edukacji ekonomicznej.

Porozumienie o współpracy w zakresie edukacji ekonomicznej i cyberbezpieczeństwa pomiędzy sektorem finansowym a samorządem lokalnym podpisał Józef Piątek, wójt gminy Mielec oraz przedstawiciel Związku Banków Polskich i Warszawski Instytut Bankowości.

Jak podkreślają zgodnie przedstawiciele stron porozumienia pn. "Edukacja ekonomiczna dzieci, młodzieży, studentów i seniorów - współpraca sektora finansowego z samorządami," jest ono niezbędnym elementem przygotowania młodego człowieka do życia we współczesnym świecie.

- W dzisiejszym świecie umiejętność znalezienia się i podejmowania trafnych decyzji w dziedzinie własnych finansów staje się już nie luksusem, a koniecznością. Dlatego też cieszymy się, że gmina Mielec należy do tych miast i gmin, które chcą aktywnie włączyć się w jeden z największych projektów edukacyjnych w naszym kraju, który w najbliższych latach ma ambicje stać się czołowym projektem edukacyjnym w Europie – powiedział wiceprezes Warszawskiego Instytutu Bankowości, Waldemar Zbytek.

- Ekonomia i finanse to dziedziny życia, z którymi wszyscy mamy styczność. W dzisiejszych czasach większość z nas korzysta z usług bankowych. Transakcje bezgotówkowe, przelewy internetowe, kredyty, lokaty i konta oszczędnościowe stają się standardem. Już w wieku gimnazjalnym bardzo często młodzież musi podejmować decyzje, jak operować swoim kieszonkowym. Dzięki temu programowi młodzi mieszkańcy naszej gminy dowiedzą się między innymi, jak oszczędzać pieniądze, a następnie jak je zainwestować. Chcemy ich nauczyć, jak rozsądnie zarządzać swoim domowym budżetem w przyszłości – powiedział w trakcie podpisania umowy wójt gminy Mielec.

Porozumienie powstało po to, by wspólnie edukować dzieci, młodzież, studentów i seniorów w dziedzinie ekonomii i finansów.

Mecenasami projektu są: Biuro Informacji Kredytowej, Krajowa Izba Rozliczeniowa, Centrum Prawa Bankowego i Informacji, Fundacja na rzecz Standardów Doradztwa Finansowego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE