Reklama

Co z bierzmowaniem i rekolekcjami? Jest decyzja tarnowskiej kurii

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Diecezja Tarnów

Co z bierzmowaniem i rekolekcjami? Jest decyzja tarnowskiej kurii - Zdjęcie główne

foto Fot. Diecezja Tarnów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z aktualną sytuacją epidemiczną sakrament bierzmowania będzie udzielany w diecezji tarnowskiej po Wielkanocy.

W naszej diecezji sakrament bierzmowania udzielany będzie po świętach wielkanocnych. Księża dziekani, po uprzednich konsultacjach z księżmi proboszczami ustalą z biskupem datę i miejsce, w którym kandydaci będą mogli przyjąć bierzmowanie. Informacje te zostaną przekazane kandydatom oraz ich rodzinom przez księży proboszczów.

Uroczystości mają się odbywać w dużych kościołach z zachowaniem zasad sanitarnych.

W tym roku szafarzami sakramentu bierzmowania będą: w dekanacie Radomyśl Wielki - bp Stanisław Salaterski, dekanat Mielec Południe – bp Leszek Leszkiewicz, dekanat Mielec Północ - bp Stanisław Salaterski.

Aktualnie jedynie niewielka część uczniów uczy się w systemie stacjonarnym, zaś większość w systemie zdalnym. Trudno określić, do kiedy ten stan będzie obowiązywał, dlatego też nie można oczekiwać od dyrekcji szkół zwolnienia uczniów w celu odbycia trzydniowych wielkopostnych rekolekcji szkolnych. W związku z powyższym w tym roku nie będą organizowane szkolne rekolekcje. Uczniowie zostaną zachęceni do udziału w rekolekcjach parafialnych. w czasie nienakładającym się na zajęcia szkolne (stacjonarne bądź zdalne).

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy