Zaginięcie 85-latka zgłosiła na policję zaniepokojona rodzina. Nie mogli bowiem nawiązać z mężczyzną kontaktu. Niedługo później mundurowi odnaleźli buty mężczyzny obok studni. Na miejsce wezwano strażaków w celu wypompowania wody ze studni.
ZOBACZ TAKŻE:
Znaleziono dwa ciała. Wśród nich zwłoki zaginionego Konrada z Przeworska
Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Informacje na temat zdarzenia przekazała nam kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej.
- Na terenie posesji policjanci ujawnili znajdujące się przed studnią buty, należące do zaginionego oraz odsunięte wieko studni, w związku z powyższym na miejsce wezwano straż pożarną. Funkcjonariusze PSP wypompowali wodę ze studni, gdzie ujawnili ciało starszego mężczyzny. Na miejscu pracował prokurator oraz grupa dochodzeniowo–śledcza
- poinformowała rzecznik.
Dzisiaj (poniedziałek, 7 lutego) została przeprowadzona sekcja zwłok 85-letniego mężczyzny. Co ustaliła Prokuratura Rejonowa w Kolbuszowej?
Joanna Kwiatkowska-Brandys, szefowa kolbuszowskiej prokuratury, poinformowała, że przyczyną śmierci mężczyzny było utonięcie. Wykluczono udział osób trzecich. Prokurator rejonowa twierdzi, że prawdopodobnie 85-latek popełnił samobójstwo.
Sygnały, że ktoś bliski chce popełnić samobójstwo. Sprawdź, jak uratować życie.
Zauważalne są pewne symptomy, które pozwalają w porę wykryć stan, w jakim znajduje się niedoszły samobójca. Nie wszystkie te symptomy muszą występować jednocześnie. Nie są to też jedyne sygnały myśli samobójczych. Mogą jednak wskazywać na niepokojące zmiany w psychice.
Umiejętność rozpoznania tych sygnałów może uratować komuś życie. Należy zwrócić uwagę na następujące objawy i zachowania:
Zmiana trybu funkcjonowania: nadmierna senność w ciągu dnia, nietypowe pobudzenie nocą, odmawianie jedzenia lub kompulsywne objadanie.
- Chroniczne zmęczenie, brak energii, ospałość.
- Nadużywanie alkoholu, sięganie po narkotyki, palenie tytoniu lub inne autodestrukcyjne formy zachowań i odurzania się.
- Trudności z podejmowaniem codziennych obowiązków. Najprostsze czynności stają się wyzwaniem nie do pokonania.
- Rezygnacja z dawniej lubianych aktywności, zajęć, rzeczy; twierdzenie, że nic nie sprawia przyjemności.
- Niechęć do ludzi, izolowanie się od rodziny i przyjaciół, milczenie.
- Częsty płacz.
- Rozdrażnienie i niestabilne emocje, popadanie w skrajności od euforii do rozpaczy.
- Wyrażanie przekonań "nikt mnie nie kocha", "jestem niepotrzebny".
- Zaniedbywanie siebie i swojego otoczenia.
Widząc nawet część z powyższych zachowań, warto skonsultować sytuację ze specjalistą. Osoba myśląca o samobójstwie może zaprzeczać, że ma takie plany. Nie jest jednak prawdą mit, że ludzie mówiący o chęci odebrania sobie życia, w rzeczywistości tego nie zrobią.
Pomoc można uzyskać, kontaktując się z osobami dyżurującymi pod bezpłatnymi numerami telefonów m.in.:
116 123 - Kryzysowy Telefon Zaufania udziela pomocy psychologicznej osobom doświadczającym kryzysu emocjonalnego, samotnym, cierpiącym z powodu depresji, bezsenności, chronicznego stresu.
116 111 - Telefon Zaufania służy pomocą dzieciom i młodzieży. Od 2008 roku prowadzi go, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje).
800 12 00 02 - Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie "Niebieska Linia" czynny jest przez całą dobę. Dzwoniąc pod podany numer, uzyskasz wsparcie, pomoc psychologiczną i informacje o możliwościach uzyskania pomocy najbliżej miejsca zamieszkania.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.