Reklama

By ferie były bezpieczne. Mieleccy policjanci dzieciom [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 14 lut 2022 15:51
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie powiatu mieleckiego rozpoczynają ferie zimowe. W tym okresie jednym z najważniejszych zadań policjantów będzie zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży. Policyjne działania „Bezpieczne ferie 2022” funkcjonariusze rozpoczęli dziś ciekawą lekcją online z udziałem wyjątkowych gości.

Okres ferii zimowych to czas, z którym wiąże się większe prawdopodobieństwo wystąpienia zagrożeń, przy nie zachowaniu należytej ostrożności w trakcie zabaw na lodzie i śniegu. Jest to także czas zwiększonego niebezpieczeństwa zaistnienia kolizji i wypadków drogowych z udziałem dzieci i młodzieży. Wzorem lat ubiegłych, policjanci prowadzą wzmożone działania profilaktyczne w celu zadbania o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży oraz o bezpieczeństwo podróżujących przez teren naszego powiatu. Policjanci będą spotykać się z najmłodszymi wszędzie tam, gdzie organizowane są zajęcia w czasie wolnym od nauki.

Tam gdzie spotkanie nie może odbyć się ze względu na ograniczenia związane z pandemią, policjanci starają się zorganizować spotkania online. Pierwsze takie spotkanie miało miejsce dziś, a udział w nim wzięli wyjątkowi goście. Podczas połączenia online z uczniami Szkoły Podstawowej nr 11 w Mielcu swoje prelekcje dla dzieci wygłosili profilaktyk społeczny Komendy Powiatowej Policji w Mielcu sierż. szt. Ewelina Ziemba, Magdalena Różycka - specjalista ds. edukacji i ochrony przyrody Nadleśnictwa Mielec, st. kpt. Andrzej Kukliński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu, st. insp. Wiesław Barszcz - strażnik miejski oraz Jakub Betlej z Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

Prelegenci w czasie spotkania mówili o bezpiecznym zachowaniu się podczas zimowych zabaw oraz o możliwości i sposobie powiadomienia służb ratunkowych i odpowiedzialnym zachowaniu w domu podczas gdy nie ma rodziców. Mówili również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz o profilaktyce pożarów i zagrożeniach związanych z czadem. Wspomniano również o odpowiedzialnym zachowaniu w lesie oraz na szlakach podczas zimowych wędrówek. Nie zabrakło także tematu dotyczącego profilaktyki zdrowia i konieczności podjęcia działań ratunkowych wobec poszkodowanych. Podczas spotkania wykorzystane zostały materiały edukacyjne programu „Bezpieczeństwo pierwsza klasa”.

Policjanci apelują szczególnie do rodziców i opiekunów, aby w czasie ferii zwracali szczególną uwagę na formy spędzania wolnego czasu przez swoich podopiecznych. Jednocześnie życzą wszystkim dzieciom i młodzieży aby ferie były pełne radości, dobrej i bezpiecznej zabawy oraz pozostawiły tylko szczęśliwe wspomnienia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy