Reklama

Budynek Ekonomika zyska na wyglądzie

Opublikowano: 19 stycznia 2021 11:11
Autor: PT | Zdjęcie: Fot. Archiwum

Zabytkowa część dachu na budynku Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu zostanie naprawiona. | foto Fot. Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Zabytkowa część dachu na budynku Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu zostanie naprawiona. Właśnie rozstrzygnięto przetarg na opracowanie ekspertyzy technicznej więźby dachu.

W ramach rozstrzygniętego w ostatnim tygodniu przetargu, opracowana zostanie ekspertyza techniczna więźby dachu, a także analiza wytrzymałości jej poszczególnych elementów.

Zakres zadania obejmie również opracowanie dokumentacji technicznej, w tym: przygotowanie projektu budowlanego, przedmiarów robót, kosztorysu inwestorskiego oraz projektu wykonawczego, a także dokonanie uzgodnień z Podkarpackim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

Najkorzystniejszą ofertę na realizację zadania złożyło Biuro Projektów Uni-Form z Łodzi. Projekt ma zostać przygotowany w ciągu sześciu tygodni od podpisania umowy, za kwotę 35 670 zł.

Budynek Zespołu Szkół Ekonomicznych powstał w roku 1912. Początkowo była to bursa dla uczniów gimnazjum. 3 grudnia tegoż roku poświęcenia bursy dokonał biskup Leon Wałęga. Otrzymała ona nazwę Bursy Gimnazjalnej im. ks. Stanisława Konarskiego.

 Bursa posiadała 35 pomieszczeń, w tym: sypialnie, pokoje do nauki, aulę z biblioteką i sceną teatralną oraz obszerną kaplicę. W budynku bursy, w części gdzie dzisiaj uczą się uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu, na jednej ze ścian znajduje się wmurowana tablica z napisem:„Młodzieży polska, ukochaj jak najlepszy rodzinny dom, tę bursę, którą Ci dał w 1912 r. ks. Roman Sitko - Prałat, Dyrektor, Twój przyjaciel”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.