Reklama

Borowskiego bociana można już podglądać

Opublikowano:
Autor:

Borowskiego bociana można już podglądać - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiosna na dobre zawitała do gminy Borowa, a jej zwiastunem są niewątpliwie bociany, które przyleciały już do gniazda. Bardzo szczególnego, bo znajdującego się w oku kamery.

W ubiegłym roku z inicjatywy Publicznego Gimnazjum w Pławie w ramach projektu  "Co czwarty bocian jest Polakiem – obserwacja bocianiego gniazda w Borowej" na specjalnym wysięgniku w pobliżu gniazda zainstalowana została kamera internetowa. Umożliwia ona stałą obserwację bocianiej rodziny.

Kamera działa przez całą dobę, transmituje nie tylko obraz, ale i dźwięk. Każdy może więc towarzyszyć bocianom w ich codziennym życiu i pogłębiać w ten sposób swoją wiedzę o tych ptakach, tak bardzo kojarzących się z Polską.

Monitoring bocianiego gniazda to również dobry sposób na kształtowanie postaw prozdrowotnych i proekologicznych, kształtowanie przyjaznego stosunku człowieka do otaczającego świata, poznanie swojego najbliższego środowiska, rozbudzanie potrzeby działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego, zdobywanie wiedzy poprzez obserwacje biologiczne.

Zapraszamy do obserwacji bocianiego gniazda w Borowej na stronie: www.gimplawo.pl lub www.ugborowa.pl.
Można również kliknąć w link: http://www.gimplawo.pl/bociany.html

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE