Reklama

Bon dla nauczycieli. Ile wynosi i na co można go przeznaczyć?

Opublikowano:
Autor:

Bon dla nauczycieli. Ile wynosi i na co można go przeznaczyć? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę, 4 listopada, premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia, które mają wejść w życie od soboty, 7 listopada. Wśród nowych zasad jest m.in. zdalne nauczanie wśród uczniów klas 1-3. Wcześniej na system nauki online przeszli starsi uczniowie podstawówek oraz młodzież szkół ponadpodstawowych. Z tego względu rząd postanowił wesprzeć nauczycieli jednorazowym bonem.

Specjalny jednorazowy bon o wartości 500 zł ma pomóc nauczycielom w zorganizowaniu zdalnych zajęć. Tę kwotę można wydać na na zakup sprzętu elektronicznego niezbędnego do prowadzenia zajęć online.


- To mogą być kamerki, inny sprzęt elektroniczny, który może się przydać nauczycielom jest w tym przypadku niezbędny, żeby w jak najbardziej skuteczny sposób prowadzić pracę zdalną - wyjaśnił premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

 Na ten moment nie jest znana większa liczba szczegółów. Zasady przyznawania bonów ureguluje Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Jak na razie na stronie internetowej resortu edukacji jest tylko taka informacja:

- Zgodnie z zapowiedzią Prezesa Rady Ministrów, nauczyciele będą mogli skorzystać z jednorazowego wsparcia finansowego w wysokości 500 zł. w zakresie poniesionych kosztów związanych z kształceniem na odległość. Wkrótce szczegółowo poinformujemy o sposobie wypłacania świadczenia.


Sprawdziliśmy kilka urządzeń elektronicznych wykorzystywanych do zdalnej nauki, które nauczyciel może kupić za 500 zł. Przykłady:

  • Tablet
  • Drukarka
  • Monitor
  • Bezprzewodowa klawiatura i myszka
  • Kamerka internetowa
  • Słuchawki z mikrofonem oraz np. głośniki komputerowe
  • Dysk zewnętrzny i pendrive

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE