Reklama

Boisko i drogi. Co chce zrobić Mielec w Polskim Ładzie?

Opublikowano:
Autor:

Boisko i drogi. Co chce zrobić Mielec w Polskim Ładzie? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rządowy Fundusz Polski Ład ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta w całej Polsce. Każdy samorząd złożyć może trzy wnioski. Jakie projekty chce zrealizować Gmina Miejska Mielec?

Pierwsza edycja pilotażowego naboru wniosków rozpoczęła się 2 lipca i potrwa do 15 sierpnia 2021 roku. 

W czasie pierwszego naboru każda jednostka samorządy terytorialnego może zgłosić maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie, w tym:

  • jeden wniosek bez kwotowego ograniczenia;
  • jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 30 mln zł;
  • jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 5 mln zł
Gmina Miejska Mielec złożyła następujące wnioski:

1. Budowa hali sportowo-rekreacyjnej o kubaturze ok. 22 tys. m3 wraz z zagospodarowaniem terenu w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Mielcu.

Budynek hali będzie podzielony funkcjonalnie na 3 części: salę widowiskowo-sportową z zapleczem socjalnym oraz widownią na 320 miejsc stałych oraz 96 miejsc na trybunach wysuwanych; dwie sale gimnastyczne z szatniami; część techniczną. Dodatkowo wybudowany zostanie łącznik pomiędzy nową halą a budynkiem szkoły oraz wykonane zostaną wszystkie niezbędne przyłącza. Hala będzie w pełni dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przewidywana wartość inwestycji to 12.300.000,00 zł. Deklarowana kwota udziału własnego wynosi 1.230.000,00 zł. Kwota wnioskowanych środków to 11.070.000,00 zł.

 2. Budowa układu drogowego w rejonie osiedla Cyranka w Mielcu o łącznej długości 1,9 km, jako uzupełnienie inwestycji dotyczącej budowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 od Rzędzianowic do ul. Sienkiewicza, z przeprawą mostową na Wisłoce.

W zakres planowanego do budowy układu drogowego wchodzi budowa drogi łączącej al. Kwiatkowskiego i ul. Padykuły, budowa drogi gminnej - od nowo budowanego wiaduktu do skrzyżowania typu małe rondo w obrębie ulic Orlej, Sokoła i Wanatowicza oraz układ komunikacyjny obsługujący tereny przyległe. 

Przewidywana wartość inwestycji to  11.350.000,00 zł. Deklarowana kwota udziału własnego wynosi 567.500,00 zł. Kwota wnioskowanych środków to 10.782.500,00 zł. 

3. Przebudowa drogi gminnej - ul. Szafera w Mielcu o łącznej długości 1086 m, wraz z budową skrzyżowania typu "małe rondo" na skrzyżowaniu z ulicą Raciborskiego.

Do tego: przebudowa pozostałych skrzyżowań na skrzyżowania zwykłe; przebudowa i budowa chodnika i ścieżki rowerowej; budowa kanału technologicznego na całej długości drogi; przebudowa sygnalizacji świetlnej, przebudowa infrastruktury kolidującej z projektowaną drogą. 

Przewidywana wartość inwestycji to 4.450.000,00 zł. Deklarowana kwota udziału własnego to 222.500,00 zł. Kwota wnioskowanych środków wynosi 4.227.500,00 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy