Reklama

Boimy się o swoje życie

Opublikowano:
Autor:

Boimy się o swoje życie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mało brakowało, a mieszkańcy kamienicy znajdującej się przy ul. Legionów 13 w Mielcu spłonęliby żywcem. Wszystko przez pożar, do którego doszło w piwnicy lokatorów nadużywających alkohol.

W niedzielę, 28 maja, około godziny 3 w nocy mieszkańcy kamienicy zadzwonili na telefon alarmowy 112  z informacją o wydobywającym się z budynku dymie. Jak się okazało, dym wydostawał się z piwnicy mężczyzn mieszkających w jednym z mieszkań. Lokatorzy ci od dawna przysparzają sąsiadom licznych problemów. Ostatnie zdarzenie, którym był pożar, przelało jednak czarę goryczy. - Boimy się o swoje życie, mogliśmy się przecież spalić – mówią zdenerwowani mieszkańcy znajdującej się w starej części Mielca kamienicy. To fakt, gdyby nie to, że jedna z lokatorek obudziła się w nocy i zauważyła dym wydobywający się przez drzwi jej mieszkania, mogłoby dojść do nieszczęścia. - Gdy wyszłam na klatkę, było aż siwo od dymu – mówi kobieta, która zaalarmowała pozostałych mieszkańców bloku o pożarze. – Razem z mężem wzięliśmy dzieci i na bosaka wybiegliśmy z budynku – mówi kobieta. Jak się okazało, nie wszyscy jednak opuścili kamienicę. Jeden z mieszkających na piętrze mężczyzn nie reagował na sąsiadów dobijających się do jego drzwi. Wtedy też do akcji wkroczyli powiadomieni o pożarze strażacy, którzy wyważyli drzwi i wyciągnęli znajdującego się w zadymionym budynku mężczyznę.
Jak się okazało, dym wydobywał się z piwnicy mieszkających na parterze dwóch mężczyzn, znanych sąsiadom z tego, że  nadużywają alkoholu. Jak twierdzą mieszkańcy kamienicy, libacje najczęściej odbywają się w piwnicy. I to właśnie w tej piwnicy z niewyjaśnionych dotychczas przyczyn zapaliła się  wersalka. Policja wyklucza, aby ktoś umyślnie się  przyczynił do powstania pożaru. - Nie ma żadnych przesłanek do tego, że doszło do popełnienia przestępstwa - mówi mł. asp. Urszula Chmura z KPP w Mielcu.

Mieszkańcy natomiast co do jednego wątpliwości nie mają: -  Ktoś był w tej piwnicy, świadczyły o tym świeżo zrobione kanapki.   – Ale gdy doszło do pożaru  w budynku nie było uciążliwych lokatorów. 

Zarządca budynku nie pomoże
O problemie z lokatorami nadużywającymi  alkohol mieszkańcy kamienicy powiadamiali zarządcę budynku już wcześniej. Ten jednak niewiele może zrobić. - To jest mieszkanie własnościowe, więc sposób jego użytkowania jest kwestią osób tam zamieszkałych – mówi Krzysztof Cisło, prezes Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Mielcu.  Mężczyźni, którzy w mieszkaniu przebywają, nie są tam jednak zameldowani. Jak się okazało, przebywanie w lokalu umożliwiła im właścicielka mieszkania, która jest za granicą. - Mówiłem tej pani, żeby zajęła się sprawą swojego mieszkania. Będę rozmawiał w tej sprawie również z dzielnicowym – zapewnia Cisło.

Więcej w 23 wydaniu Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE