Niecodzienna interwencja miała miejsce przy ul. Wyszyńskiego gdzie znaleziono... bobra!
W asyście Straży Miejskiej, zwierzę zostało przewiezione w bezpieczne miejsce w okolicach Wisłoki.
Dlaczego bóbr zabłądził w okolice ul. Wyszyńskiego? Bóbr jest jednym z niewielu gatunków zwierząt, które potrafią przystosowywać środowisko do własnych potrzeb. Poprzez budowanie tam, żeremi i kanałów tworzy własne „gospodarstwa".
Na terenach podmokłych, bagiennych oraz na zbiornikach bobry budują żeremia. Do ich tworzenia gryzoń ten wykorzystuje ścięte przez siebie gałęzie, kamienie, żwir, mech, trawy oraz muł. Wejście do komory mieszkalnej żeremia znajduje się pod wodą. Na wykonaną komorę nakładane są gałęzie, muł i inne materiały. Żeremie składa się z korytarza, przedsionka i suchej komory mieszkalnej wyścielonej ostróżynami z drewna, kory i trawy.
Wokół żeremia budowane są liczne podwodne kanały, których łączna długość w obrębie jednego stanowiska może sięgać 420 m. Żeremia są ciągle rozbudowywane przez bobry, zwłaszcza jesienią, uszczelniane są przed zimą i na wiosnę, przed narodzinami młodych.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.