Reklama

Andrzej Bobola patronem szkoły w Borkach Nizińskich [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek (8 listopada) odbyła się piękna i ważna uroczystość nadania Szkole Podstawowej w Borkach Nizińskich imienia św. Andrzeja Boboli. W uroczystości wzięło udział wielu gości, a wśród nich m.in. ks. Józef Niżnik, kustosz sanktuarium w Strachocinie, minister Marcin Warchoł, senator Zdzisław Pupa, podkarpacki wicekurator oświaty Stanisław Fundakowski.

8 listopada w Szkole Podstawowej w Borkach Nizińskich miała miejsce najważniejsza w historii szkoły uroczystość. Tego dnia szkoła oficjalnie otrzymała na swego patrona Św. Andrzeja Bobolę a wraz z tym został poświęcony sztandar z jego wizerunkiem. 

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą przewodniczył ksiądz Prałat Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie ks. Józef Niżnik, który dał swe świadectwo dotyczące Patrona Polski i Szkoły w Borkach Nizińskich. 

Dodatkowo przybyło wielu gości, których przywitał gospodarz gminy Andrzej Głaz wraz z dyrektor Barbarą Jabłońską. Na uroczystość przybył Minister Sprawiedliwości Marcin Warchoł, Senator RP Zdzisław Pupa, Podkarpacki Kurator Oświaty Stanisław Fundakowski. Goście przekazali niepowtarzalne pamiątki uczniom i skierowali w ich stronę słowa uznania za wybór tak Wielkiego Patrona. 

Uczniowie pod opieką Elżbiety Cygan, Katarzyny Mróz oraz Rozalii Pluty-Sowy przygotowali uroczysta akademię przybliżającą postać Świętego. Podczas uroczystości poświęcono również sztandar szkoły oraz po raz pierwszy odśpiewano hymn szkoły. 

- Wydarzenie zapisze się w kartach historii społeczności lokalnej, gdyż możliwość wysłuchania kazania ks. Jóżefa Niżnika było niezwykłym momentem dla uczniów, rodziców oraz zaproszonych gości. - podsumowała dyrektor szkoły.

Na zaproszonych gości i uczniów szkoły czekała także miła niespodzianka. Zobaczcie, jaka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy