Reklama

Biskup Wiesław Lechowicz cieszy się z awansu mieleckiej Stali

Opublikowano:
Autor:

Biskup Wiesław Lechowicz cieszy się z awansu mieleckiej Stali - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do mieleckiego klubu PGE FKS Stal Mielec spływają gratulacje od różnych osób i instytucji. Jak się okazuje Stal Mielec ma swoich kibiców także w lokalnym kościele diecezjalnym. Na temat Stali Mielec wypowiedział się wczoraj (we wtorek 21 lipca) biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej Wiesław Lechowicz, który zdradza, że jest wiernym fanem mieleckiej Stali.

Wiesław Lechowicz jest biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej. W Episkopacie Polski odpowiada za duszpasterstwo polskiej emigracji. Biskup Lechowicz był we wtorek 21 lipca w Mielcu, gdzie odwiedził parafię Trójcy Przenajświętszej na mieleckiej Smoczce. 

Biskup podczas wspólnej modlitwy z kapłanami z mieleckiej parafii wypowiedział się ... o Stali Mielec. Przypomniał czasy lat 70. kiedy jeździł do Mielca na mecze Stali. W swojej wypowiedzi pozdrawia mieszkańców Mielca i podziela ich entuzjazm związany z awansem mieleckiej drużyny. 

- Chciałem podzielić radość wielu Mielczan, którzy cieszą się z awansu drużyny piłkarskiej FKS Stali Mielec do ekstraklasy. Kiedy byłem młodym człowiekiem to przyjeżdżałem do Mielca, żeby oglądać Stal Mielec, która wtedy grała w czasach swojej największej świetności. Później, kiedy zostałem księdzem, to Bóg kierował tak moimi losami, że pracowałem w Nowym Sączu i w Bochni, Tarnowie i Dębicy, ale nie dane mi było pracować w żadnej parafii w Mielcu. Może dlatego, że wcześniej tu tyle razy byłem na meczach. Teraz jestem w dalszym ciągu wiernym kibicem Stali Mielec. Mam nadzieję, że będzie odnosić sukcesy. Może na początku nie takie porównywalne do tych jakie były w latach 70., ale może z czasem doczekamy się takich chwali jak mecz z Realem Madryt - powiedział w Mielcu bp Wiesław Lechowicz 

 


Czytaj także:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE