Reklama

Biskup tarnowski: "Nowonarodzony zbawiciel przynosi człowiekowi moc wyzwolenia z nieładu, zamętu i więzów grzechu" [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: M. Kostrzewa (diecezja.tarnow.pl)

Biskup tarnowski: "Nowonarodzony zbawiciel przynosi człowiekowi moc wyzwolenia z nieładu, zamętu i więzów grzechu" [WIDEO] - Zdjęcie główne

Uroczysta msza z udziałem biskupa tarnowskiego w katedrze | foto M. Kostrzewa (diecezja.tarnow.pl)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości – Tak jak dwa tysiące lat temu, tak i dziś, świat ma problem z poznaniem i przyjęciem Boga – powiedział w Boże Narodzenie biskup tarnowski Andrzej Jeż podczas Mszy św. w Katedrze. W homilii biskup podkreślił, że gdy nie przyjmie się Boga, który jest miłością i światłością, to wszystko pogrąża się w moralnym mroku.

Świat bez Boga jest światem ciemności, kłamstwa i egoizmu – mówił bp Jeż.

– Społeczeństwa, które wybierają budowanie samych siebie bez udziału Boga zatracają się. Nie ma już w nich wystarczająco dużo miłości, żeby przyjmować każde ludzkie życie i chronić je od chwili poczęcia w matczynym łonie. Nie umieją okazywać szacunku opadłym z sił starcom, ani też towarzyszyć do ostatniej chwili tym, którzy dochodzą kresu życia. Zamiast miłości ofiarują im jedynie ciemność strachu i unicestwienie. Społeczeństwa, które wybierają drogę bez Boga pozwalają na mnożenie się najbardziej szalonych idei i burzenie porządku naturalnego. I co ofiarują w zamian? Chaos, destrukcję i pustkę egzystencjalną. Jakże wielka to ciemność dla człowieka, który już sam nie wie, po co się narodził, po co żyje i dokąd to jego życie zmierza.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż powiedział także, że coraz bardziej religię próbuje się usunąć ze sfery publicznej spychając ją do prywatności. Ubolewał, że ze świąt Bożego Narodzenia robi się okazję do zabawy i konsumpcji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy