Reklama

Biskup Edward Frankowski u seniorów w Przykopie

Opublikowano:
Autor:

Biskup Edward Frankowski u seniorów w Przykopie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Biskup senior diecezji sandomierskiej Edward Frankowski odwiedził seniorów z Domu Dziennego Pobytu "Senior-Wigor" w Przykopie. Na to wyjątkowe spotkanie przygotowywano się już wiele tygodni.

Biskup Frankowski jest przyjacielem gminy Padew Narodowa. Organizowany w Przykopie Dzień Seniora był kolejną okazją do spotkania duchownego z mieszkańcami gminy. Spotkanie odbyło się 24 listopada. W tym dniu seniorzy przygotowali specjalną wieczerzę, a także mnóstwo innych atrakcji.

 

 

Oprócz biskupa na wieczerzę przybyli także wójt gminy Robert Pluta, sekretarz gminy Anna Wiącek i skarbnik Joanna Skopińska - Mycek. Pojawili się także przewodniczący rady gminy Janusz Bik i ksiądz Władysław Jabłoński, duszpasterz domu dla seniorów w Przykopie.

Biskup Frankowski odwiedzał parafię Domacyny w ramach  wizyty kanonicznej. Podczas spotkania z seniorami odśpiewano wiele kolęd. Biskup wspominał lata osiemdziesiąte i  dziewięćdziesiąte poprzedniego stulecia. Zachwalał działalność domów dziennego pobytu. Dodał, że sam chętnie by uczestniczył w takich zajęciach, do czego zachęca wszystkich seniorów. Zwrócił uwagę, że gmina Padew Narodowa wyróżnia się pozytywnie w wielu dziedzinach i przekazał wraz z wójtem gminy życzenia seniorom, którzy z kolei zrewanżowali się życzeniami stu lat życia dla księdza biskupa z okazji jego 80. urodzin.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE