Reklama

Bezpłatne porady wielu specjalistów

Opublikowano:
Autor:

Bezpłatne porady wielu specjalistów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Badania serca, naczyń, płuc, przewodu pokarmowego, piersi, prostaty i... wieku biologicznego! W sobotę w Rzeszowie Dzień otwarty Medicarpathii.

Dlaczego porada lekarska uzyskana na czas może uratować życie człowieka XXI wieku? Ponieważ choroby cywilizacyjne atakują niezauważenie, a z czasem dochodzi do groźnych powikłań i wtedy jest za późno na pełne wyleczenie. Jak tego uniknąć pacjenci dowiedzą się podczas Dnia Otwartego Centrum Chorób Cywilizacyjnych Medicarpathia. W sobotę 24 czerwca od godz. 10.00 do 14.00 będzie można zasięgnąć porad lekarzy wielu specjalizacji, m.in. kardiologii, kardiochirurgii, neurologii, pulmonologii, diabetologii, chirurgii naczyniowej i innych.

  Oficjalne otwarcie placówki przy ul. Witolda 1 odbędzie się dwa dni wcześniej, 22 czerwca. – To otworzy wiele nowych możliwości mieszkańcom regionu. Wiemy, że wielu z nich rezygnuje z leczenia niektórych chorób z braku czasu, z powodu trudności organizacyjnych stojących przed chorym, który chce w różnych miejscach zasięgnąć porad kilku specjalistów wysokiej klasy. Na Podkarpaciu nie funkcjonował żaden ośrodek medyczny zajmujący się kompleksowo zwalczaniem chorób cywilizacyjnych. Dzięki Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych to właśnie się zmieni – mówi kardiolog Adam Młodziankowski.

  Podczas Dnia Otwartego, oprócz wielu lekarzy, poradą będzie służył dietetyk, rehabilitant oraz certyfikowany trener personalny. Pacjenci będą mogli zrobić proste i szybkie badania, które dadzą im ogrom wiedzy na temat własnego zdrowia i formy. - Zaoferujemy m.in. pomiary poziomu glukozy, hemoglobiny związanej z glukozą, „złego" cholesterolu, wskaźnika krzepliwości krwi, ocenę gęstości kości, stanu flory bakteryjnej jelit oraz ilości tlenku węgla (CO) w wydychanym powietrzu, co wykorzystuje się jako pomoc w procesie rzucania palenia.

  Będzie można sprawdzić wydolność fizyczną i uzyskać wskazówki jak bezpiecznie dla zdrowia zadbać o swoją formę. Jednak najważniejsze, że od razu, na miejscu, jest szansa bezpłatnie zinterpretować te wyniki i dowiedzieć się, co dalej – podkreśla Adam Młodziankowski. - Jeśli wyniki są w normie, warto dowiedzieć się, jak ten stan utrzymać. Jeżeli jednak badania pokażą coś niepokojącego, pacjent dowie się, jak skutecznie i na czas zadbać o własne zdrowie.

  Choroby cywilizacyjne zbierają śmiertelne żniwo w państwach rozwiniętych. Ich mieszkańcy żyją w stresie, prowadzą siedzący tryb życia, najczęściej przed komputerem. Stosują dietę pełną produktów wysokotłuszczowych, mocno przetworzonych i zawierających zbyt dużą ilość cukrów, soli, substancji konserwujących itp. Chorobom tym sprzyja zanieczyszczenie powietrza, palenie tytoniu. Skutki to problemy z układem krążenia, otyłością, cukrzycą, dolegliwościami ze strony układu pokarmowego, bezsennością, alergią, chorobami układu oddechowego, wadami wzroku, problemami natury psychicznej i aktywności seksualnej itd. - Tylko profilaktyka, szybka diagnoza i kompleksowe leczenie dają szansę na zdrowie – mówi lek. Adam Młodziankowski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE