Reklama

Bezpieczeństwo od najmłodszych lat

Opublikowano:
Autor:

Bezpieczeństwo od najmłodszych lat - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W miniony wtorek (15 października) dzieci z Samorządowego Przedszkola w Przecławiu miały wyjątkowych gości. Przyjechali do nich z wizytą przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu - panowie Dawid Uzar i Roman Szaro. Z najmłodszymi rozmawiali o ich bezpieczeństwie na drodze i znaczeniu odblasków podczas poruszania się pieszych i rowerzystów.

Całe wystąpienie było przygotowane tak, aby dzieci wyniosły z niego jak najwięcej. Przedszkolaki oglądały bajkę o przechodzeniu przez pasy oraz film ilustrujący sytuację, gdy dzikie zwierzęta wkraczają na drogę, jak również uczestniczyły w ćwiczeniach praktycznych.

Głównym punktem spotkania było uroczyste przekazanie fantomu ufundowanego przez WORD w Tarnobrzegu. Panowie szkoleniowcy, w obecności burmistrza, przekazali fantom na ręce dyrektor placówki - Elżbiety Midury. Następnie zaprezentowano przedszkolakom pokaz udzielania pierwszej pomocy - już przy użyciu nowego fantomu. Na zakończenie dzieci otrzymały opaski, breloczki odblaskowe, by być lepiej widocznym na drodze, natomiast przedszkole zyskało kamizelki odblaskowe. 

Wprowadzenie tematyki pierwszej pomocy i oswajanie z nią najmłodszych jest niezmiernie istotne, bowiem kiedy dorosną, nie będą bały się reagować w sytuacjach wymagających pomocy poszkodowanym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE