Reklama

Bezpieczeństwa na drodze trzeba uczyć od najmłodszych lat

Opublikowano:
Autor:

Bezpieczeństwa na drodze trzeba uczyć od najmłodszych lat - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przez cały wrzesień i październik na terenie powiatu mieleckiego trwają działania pod nazwą „Świetlik”. Podczas akcji policjanci uczyć będą uczniów klas I - III szkół podstawowych oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego bezpieczeństwa.

Głównym celem działań policyjnych w  czasie trwania akcji jest propagowanie bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego, a w szczególności dzieci, pieszych oraz rowerzystów poprzez zintensyfikowanie działań i dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców.

W ramach działań prewencyjnych „Świetlik” policjanci Zespołu profilaktyki społecznej nieletnich i patologii Komendy Powiatowej Policji w Mielcu oraz dzielnicowi, a także policjanci Wydziału ruchu drogowego przeprowadzają w szkołach prelekcje dla dzieci na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uatrakcyjnieniem spotkań jest przekazanie elementów odblaskowych wszystkim jego uczestnikom.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w przypadku popełnienia wykroczenia przez pieszego w postaci nie posiadania elementu odblaskowego poza terenem zabudowanym po zmierzchu w ramach pouczenia również przekażą element odblaskowy, który pieszy zobowiązany jest nosić.
    
Policjanci przypominają, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego, każdy pieszy poruszający się po drodze poza terenem zabudowanym, po zmierzchu ma obowiązek noszenia elementu odblaskowego w sposób widoczny dla innego uczestnika ruchu drogowego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE