Reklama

Będzie dofinansowanie dla mieleckiej firmy

Opublikowano:
Autor:

Będzie dofinansowanie dla mieleckiej firmy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ramach programu Sokół, wspierającego ekologiczne rozwiązania, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże dotację firmie Mielec Diesel Gaz Sp. z o.o.

NFOŚiGW przekaże firmie Mielec Diesel Gaz Sp. z o.o. dotację na realizację projektu pn. „Inteligentny system zarządzania energią z wykorzystaniem własnej generacji i układu akumulacji energii elektrycznej i ciepła”. Dofinansowanie z NFOŚiGW pokryje ponad 70 proc. kosztów całkowitych przedsięwzięcia. 

Umowę w sprawie dotacji podpisali w Warszawie przedstawiciel NFOŚiGW, Magdalena Bodzenta i firmy Mielec Diesel Gaz Sp. z o.o: Prezes Zarządu, Piotr Andrusiewicz oraz Wiceprezes Zarządu, Krzysztof Kapinos Kwota przyznanego wsparcia to ponad 820 tys. zł, przy całkowitym koszcie projektu wynoszącym niecałe 1,2 mln zł.Termin zakończenia inwestycji przewidziano na koniec marca 2020 r.

W założeniach projektu przewidziano budowę instalacji wytwarzania i zarządzania mocą, która będzie reagować na rzeczywiste zapotrzebowanie użytkownika na energię elektryczną i cieplną. Pozwoli to na optymalne wykorzystanie energii, zarówno jeśli chodzi o jej rzeczywiste zużycie,jak i o koszty.

Obecnie dostępne są na rynku różne instalacje kogeneracyjne, które pozwalają na akumulację energii. Dofinansowany projekt firmy Mielec Diesel Gaz umożliwi agregację tych urządzeń w jednej instalacji, która będzie nadzorowana przez system optymalizujący ich pracę pod kątem zużycia przez odbiorcę energii elektrycznej i ciepła. Jest to rozwiązanie nowatorskie nie tylko w polskich warunkach.

Spółka Mielec Diesel Gaz ma już na koncie wynalazek (zespół prądotwórczy zasilany ciężkimi gazami odpadowymi o niskiej liczbie metanowej), który nie tylko znalazł uznanie klientów, ale przyniósł jej szereg nagród, w tym Statuetkę GreenEvo – nagrodę Ministerstwa Środowiska mającą na celu wyróżnianie polskich innowacyjnych technologii środowiskowych oraz globalną promocję polskiej myśli technicznej.

Mieleckie przedsiębiorstwo zdobyło także złoty medal Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas POL-ECO SYSTEM 2014 za technologię VAPOR CHP.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE