Reklama

Będą dofinansowania na wymianę źródła ciepła w mieście. Urząd Miejski organizuje spotkania konsultacyjne

Opublikowano:
Autor:

Będą dofinansowania na wymianę źródła ciepła w mieście. Urząd Miejski organizuje spotkania konsultacyjne - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Właściciele domów jednorodzinnych oraz przedstawiciele wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych z Mielca mogą dostać pieniądze na wymianę obecnie funkcjonujących kotłów CO (na węgiel). Urząd Miejski organizuje otwarte spotkania z przedstawicielami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który udziela dofinansowań na wymianę kotłów.

W trakcie spotkań mieszkańcy będą mogli uzyskać informacje na temat dostępnych źródeł finansowania oraz warunków, jakie trzeba spełnić, aby takie dofinansowanie uzyskać. Na wymianę pieca w ramach programu „Przyjazny Dom” można uzyskać dofinansowanie do 30% kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 4,5 tys. zł.

Osiemdziesiąt pięć procent dofinansowania będą natomiast mogli uzyskać mieszkańcy Mielca, którzy zdecydują się na udział w projektach, które będą mogły zostać dofinansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

-Jak poinformował nas Urząd Marszałkowski miasto Mielec na realizację dwóch projektów parasolowych dotyczących wymiany pieców na nowe, bardziej ekologiczne może uzyskać kwotę 10 milionów złotych – powiedziała Agnieszka Kopera, kierownik Biura Pozyskiwania Funduszy Urzędu Miejskiego w Mielcu.

Dodatkowo podczas spotkań będzie można również uzyskać informacje dotyczące dofinansowania do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców do uczestnictwa w spotkaniach informacyjnych, które odbędą się w dniach 23 maja (środa) o godz. 17.00 oraz 25 maja (piątek) o godz. 10.00 w Samorządowym Centrum Kultury przy al. Niepodległości 7 (sala nr 1).
 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE