Reklama

Reklama

Aż 550 lokalizacji na liście zamków, pałaców, dworów i fortyfikacji Podkarpacia!

Opublikowano: 24 listopada 2020 12:23
Autor: RB, opr SzB

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Opracowano mapę zabytków znajdujących się na terenie województwa podkarpackiego. 550 obiektów zostało oznaczonych na mapach Google. Jak zapewnia twórca, każda podana lokalizacją będzie rozbudowana o opis i zdjęcia.

Reklama

O powstaniu mapy informował Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków w Przemyślu. Autor oznaczył na mapach Google lokalizację zamków, pałaców, dworów, drewnianych cerkwi, kościołów oraz obiekty architektury militarnej i obronnej.

 

Na przygotowanej mapie widzimy, że na terenie województwa podkarpackiego znaczną większość obiektów historycznych stanowią dwory, wśród których oznaczono m.in. Dworek Marii Konopnickiej w Żarnowcu, Dwór w Woli Sękowej, Dwór Krasickich w Boratynie, Dwór Potockich w Białobrzegach, Dwór Czartoryskich w Dąbrowicy oraz Dwór Jędrzejowiczów w Rzeszowie

 

CZYTAJ WIĘCEJ >>

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.