Reklama

Autobusy stoją, a pasażerowie czekają [interwencja]

Opublikowano:
Autor:

Autobusy stoją, a pasażerowie czekają [interwencja]  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowe autobusy, które Urząd Miejski w Mielcu zakupił dla potrzeb Miejskiej Komunikacji Samochodowej, zamiast jeździć, stoją na parkingu. Tej sytuacji nie rozumieją pasażerowie, którzy upominają się o nowy tabor.

Sprawę zgłosił nam jeden z czytelników, który cyklicznie korzysta z komunikacji miejskiej, jeżdżąc autobusem do pracy.

- Jadąc do pracy, mijam siedzibę MKS, gdzie na parkingu stoi kilka nowiutkich autobusów i jak sobie pomyślę, że ja w środku zimy jadę przestarzałym autobusem, w którym są problemy z ogrzewaniem, a za oknem widzę nowe autobusy, które stoją i nikt z nich nie korzysta, to jest to dla mniej sytuacja kuriozalna - skarży się w rozmowie telefonicznej.

Jak się okazuje, autobusy formalnie nie są jeszcze własnością spółki MKS i dlatego nie funkcjonują w taborze komunikacji miejskiej. Przypomnijmy, Urząd Miejski w Mielcu otrzymał prawie 29 mln złotych na projekt wymiany taboru w Miejskiej Komunikacji Samochodowej. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. MKS ma dokładnie trzy lata na wymianę wszystkich przestarzałych autobusów, niespełniających wyśrubowanych norm dotyczących ochrony środowiska.

Od 2020 roku będą obowiązywać nowe normy. Urząd miejski podpisał umowę na produkcję 14 nowoczesnych niskoemisyjnych autobusów Solaris. Pierwsze z nich trafiły już do Mielca pod koniec grudnia 2017 roku. Od tego czasu stoją na parkingu MKS, mimo że nie są jeszcze własnością tej spółki. Jak się okazuje, autobusy obecnie są ubezpieczane i dlatego jeszcze nie zostały przekazane do MKS.

- Faktycznie może to niepokoić mieszkańców, że nowe autobusy już od miesiąca stoją na parkingu. Warto jednak zaznaczyć, że obecnie zajmujemy się rejestracją i tzw. odbiorem tych pojazdów, a także ich ubezpieczeniem, co wiążę się z konsultacjami z przedstawicielami kilku firm ubezpieczeniowych. Autobusy przekażemy do MKS już wkrótce, dlatego proszę mieszkańców jeszcze o cierpliwość - zaznacza wiceprezydent Mielca, Jan Myśliwiec.

Autobusy, które dotarły już do Mielca, są bardzo nowoczesne. Są napędzane olejem napędowym. Mają klimatyzację i są przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Zamontowana jest sieć internetu  bezprzewodowego WI-Fi, a także  gniazdka USB do ładowania telefonów komórkowych.

Kolejne dostawy autobusów Solaris zapewne jeszcze w tym miesiącu, a także w czerwcu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE