Reklama

Arriva Bus znika z Mielca! Przed nami kryzys transportu publicznego w powiecie!

Opublikowano:
Autor:

Arriva Bus znika z Mielca! Przed nami kryzys transportu publicznego w powiecie! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Firma Arriva Bus likwiduje swój oddział w Mielcu. Wszystkie połączenia autobusowe tej firmy zostaną zlikwidowane do 1 grudnia br. Mieszkańcy całego powiatu będą mieć problem z dojazdem do szkoły, czy pracy.

Arriva Bus Transport Polska podjęła trudną decyzję o zakończeniu działalności w Oddziale Mielec od 1 grudnia 2017 roku.

- Pomimo wielokrotnych prób naprawczych takich jak: reorganizacja siatki połączeń, optymalizacja rozkładu jazdy, racjonalizacja kosztów, Oddział przynosił duże straty, które pogłębiały się z roku na rok. Obecnie osiągnęły one poziom, którego Spółka nie jest w stanie dłużej akceptować - informuje Joanna Parzeniowska, rzecznik prasowy Arriva 

Na tę informację szybko reaguje Starosta Powiatu Zbigniew Tymuła. W piątek organizuje spotkanie z lokalnymi przewoźnikami w sprawie organizacji transportu publicznego. Spotkanie z lokalnymi przewoźnikami miało już miejsce we wrześniu, kiedy to firma Arriva Transport zawiesiła funkcjonowanie części kursów na terenie powiatu mieleckiego. 


- Informacja o zawieszeniu kursów została przekazana mi ustnie przez przedstawicieli firmy, jak również wywieszona na dworcu. To przykra i trudna sytuacja. Pragnę jednak uspokoić wszystkich mieszkańców. W piątek czeka nas kolejne spotkanie z przewoźnikami. Myślę, że zabezpieczymy transport na terenie naszego powiatu od 1 grudnia, a więc od momentu, w którym przestanie funkcjonować Arriva – podkreśla Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła. I dodaje: - Zaradzenie tej sytuacji nie jest kompetencją starosty. Musimy jednak zadbać o transport i o to, by mieszkańcy poszczególnych miejscowości mieli jak docierać do swoich szkół i miejsc pracy w Mielcu. 

 

Co sądzicie o tej sytuacji? Kto z Was straci połączenie autobusowe? Piszcie na adres: [email protected]

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE