Reklama

Antoni Stańczyk żegna się z II LO. Legendarny dyrygent chóru od października będzie pełnić funkcję rektora Tarnowskiej Szkoły Wyższej

Opublikowano:
Autor:

Antoni Stańczyk żegna się z II LO. Legendarny dyrygent chóru od października będzie pełnić funkcję rektora Tarnowskiej Szkoły Wyższej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości „Vivat, vivat profesor…” zabrzmiały dźwięki Chóru II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Mielcu. W ten niezwykły sposób chórzyści, pożegnali swojego mistrza, dr. Antoniego Stańczyka, który od nowego roku akademickiego obejmie funkcję rektora Tarnowskiej Szkoły Wyższej. 

Na niezwykły koncert, który odbył się 29 sierpnia w sali gimnastycznej II LO, przybyli nauczyciele, uczniowie i sympatycy chóru. Chórzyści po raz ostatni pod kierunkiem maestro Stańczyka zaśpiewali wiązankę niezapomnianych utworów, z których zasłynęli podczas rozlicznych koncertów w kraju i za granicą. 
W podziękowaniu za pracę, zaangażowanie, rozbudzanie pasji artystycznych, za „imperatyw dialogu i potrzebę piękna”, które wpajał młodemu pokoleniu pan Stańczyk, otrzymał od młodzieży tytuł „Dyrygenta Honorowego Chóru II LO 2002-2018”.


Chór II LO pod dyrekcją Antoniego Stańczyka powstał we wrześniu 2002 r. i od samego początku uświetniał swoim śpiewem wszystkie uroczystości szkolne i lokalne. Od dziesięciu lat święci tryumfy na międzynarodowych konkursach w kraju (np. Pieśni Religijnej „Cantate Deo”, Varsovia Cantat, Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika w Będzinie) i za granicą (w XVI Międzynarodowym Festiwalu Chórów Młodzieżowych i Chórów Młodych „RAINBOW” w St. Petersburgu w Rosji w 2013 r. i w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Wiedniu w 2015 r.). W 2013 r. młodzi chórzyści towarzyszyli znanym polskim muzykom i wokalistom w koncercie Pop-Oratorium: Miłosierdzie Boże w Kościele MBNP w Mielcu, a w 2017 r. wystąpili w kościele św. Piotra i Pawła w Krakowie w czasie koncertu symfonicznego pod znamiennym tytułem „Z głębokości serca śpiewam…”


Za sukcesy zawodowe pan Antoni Stańczyk został wyróżniony statuetką BELFER THE BEST’ia 2017 w kategorii Nauczyciel Twórca Sukcesu.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE