Reklama

Andrzej Skowron startuje w wyborach na prezydenta Mielca! [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Andrzej Skowron startuje w wyborach na prezydenta Mielca! [VIDEO]  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek, 30 sierpnia oficjalnie swój start w wyborach na urząd prezydenta Mielca ogłosił Andrzej Skowron. To już kolejny kandydat, który będzie startował w ramach komitetu KWW Nowy Mielec.

Andrzej Skowron urodził się 28 maja 1971 r. w Mielcu. Pochodzi z wielodzietnej rodziny: miał pięciu braci i siostrę. Mielczanin. Jest absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, w którym zdał maturę w 1990 r. W 1997 r. został magistrem historii, ukończywszy Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Rzeszowie. W 2002 r. uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych na Akademii Pedagogicznej w Krakowie broniąc rozprawę pt.: „Ład normatywny i instytucjonalny w myśli politycznej Friedricha Augusta von Hayeka i Ludwiga von Misesa”. Wykładowca akademicki, autor publikacji naukowych i popularno-naukowych. Żonaty: żona Agnieszka – pielęgniarka. Troje dzieci: Kinga – 18 lat, Julia – 14 lat, Mateusz – 10 lat. Entuzjasta wszelakiej literatury, a także kibic sportowy.


W 2002 r. został po raz pierwszy wybrany na radnego Rady Miejskiej w Mielcu. Pełnił w niej funkcję przewodniczącego Komisji Ochrony Środowiska, Zdrowia i Spraw Socjalnych. W 2005 r. został asystentem posła do Parlamentu Europejskiego – Andrzeja Zapałowskiego. W 2006 r. ponownie wybrano go na radnego Rady Miejskiej. Od roku akademickiego 2008/2009 pełnił funkcję dziekana Wydziału Zamiejscowego w Mielcu Wyższej Szkoły Gospodarki i Zarządzania w Krakowie. Obecnie jest tam zatrudniony na stanowisku prodziekana. W 2012 r. został wybrany na prezesa Klubu Inteligencji Katolickiej w Mielcu i sprawuję tę funkcję do tej pory. W 2014 r. po raz trzeci został wybrany radnym miejskim. W obecnej kadencji samorządu zasiada w dwóch komisjach: Komisji Rewizyjnej, której jest przewodniczącym oraz Komisji Gospodarki i Finansów.

Zapis konferencji Andrzeja Skowrona:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE