Reklama

Al. Kwiatkowskiego w Mielcu oficjalnie oddana do użytku

Opublikowano:
Autor:

Al. Kwiatkowskiego w Mielcu oficjalnie oddana do użytku   - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieleccy kierowcy mogą już korzystać z kilometra nowej nawierzchni asfaltowej w centrum miasta. Końca dobiegł tu wart ponad 4 miliony złotych remont współfinansowany ze środków powiatu, miasta i urzędu wojewódzkiego.

Remont al. Kwiatkowskiego i al. Niepodległości był kolejnym przedsięwzięciem, jakie władze powiatu i miasta, przy wsparciu środków z budżetu państwa, podjęły  w rejonie centrum Mielca oraz Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. W 2015 roku odbyła się przebudowa skrzyżowania al. Kwiatkowskiego z ul. Przemysłową warta przeszło 800 tys. złotych, a w roku 2017 – wart prawie 6 milionów złotych remont fragmentu ul. Wojska Polskiego i ronda w centrum SSE Mielec. Obydwie te inwestycje blisko w połowie wsparte zostały środkami z budżetu państwa. 

Zakończona przebudowa al. Kwiatkowskiego i al. Niepodległości kosztowała 4 368 693, 69 zł i została dofinansowana w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej Na Lata 2016-2019 kwotą 2 184 346 zł. Resztę środków, tak jak w przypadku poprzednich inwestycji, zabezpieczył samorząd Powiatu Mieleckiego oraz Miasta Mielca. – Za tę bardzo dobrą współpracę pragnę dziś serdecznie podziękować Pani Wojewodzie Podkarpackiemu Ewie Leniart oraz Panu Prezydentowi Fryderykowi Kapinosowi. Dzięki montażowi finansowemu w ciągu ostatnich trzech lat wyremontowaliśmy ponad pięć kilometrów dróg w centrum miasta i na terenie strefy ekonomicznej, a także przebudowaliśmy ronda i ścieżki rowerowe. Wartość tych wszystkich zadań sięgnęła rekordowej kwoty ponad 11 milionów złotych – mówił Starosta Powiatu Mieleckiego, podkreślając rolę dofinansowań pozyskanych z zewnątrz. Te wyniosły ponad pięć milionów złotych. 

Ważną sprawą jest to, że ruszył Program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Wcześniej nie było tak dużych środków, ani tak dużych inwestycji. Drogi takie jak al. Kwiatkowskiego były w fatalnym stanie – mówił Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego. – Inwestycje, które dziś odbywają się na terenie Mielca unaoczniły to, że drogi powiatowe znajdują się także w mieście, że korzystają z nich wszyscy mieszkańcy. Dobrze, że dojazd do strefy, dzięki temu montażowi finansowemu, będzie szybki, bezpieczny i komfortowy – dodał. 

Na istotę unowocześniania komunikacji w mieście zwróciła uwagę również Marta Jakowska, Zastępca Dyrektora Wydziału Infrastruktury Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, która odczytała list Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart. – Inwestycja ta jest kolejnym krokiem do dalszego rozwoju województwa podkarpackiego w zakresie dogodnych warunków komunikacyjnych. We współczesnym świecie żadne województwo nie jest w stanie dobrze funkcjonować bez nowoczesnej sieci dróg. Dlatego tym bardziej powinniśmy być dumni z realizacji zadań, które wpisują się w główne założenia rządu o unowocześnianiu, ale także rozbudowie sieci komunikacyjnych w Polsce. Wiedząc, że tylko dzięki zgranej i sprawnej pracy oraz przemyślanym inwestycjom Podkarpacie może chlubić się nowymi i zmodernizowanymi trasami, pragnę podziękować wszystkim osobom mającym wkład w remont – przekazała wojewoda Ewa Leniart. 

Podziękowania za współpracę przekazał także Fryderyk Kapinos, Pełniący Funkcję Prezydenta Miasta Mielca. - Nikt w mieście nie rozróżnia dróg miejskich, powiatowych, wojewódzkich i spółdzielczych. Najważniejsze jest to, że drogi, wspólnymi siłami, udaje się modernizować i czynić bezpieczniejszymi. Dlatego ta współpraca pomiędzy samorządami poszczególnego szczebla jest bardzo istotna, za tę współpracę pragnę podziękować – powiedział prezydent.

W ramach robót przy al. Kwiatkowskiego i al. Niepodległości przebudowano nawierzchnię jezdni, chodników i ścieżek rowerowych oraz kanalizacji deszczowej wraz ze studniami ściekowymi. Projekt objął również wykonanie nowego oznakowania, przebudowę zatok autobusowych wraz z peronami oraz przebudowę skrzyżowania – polegającą na wprowadzeniu azyli dla pieszych. Zadanie zrealizowało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o. w Mielcu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE