reklama
reklama

Zanocuj w lesie. Majówka jak za dawnych lat

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: IStock

Zanocuj w lesie. Majówka jak za dawnych lat - Zdjęcie główne

Na majówkę wybierz się do lasu. | foto IStock

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościOd początku maja wchodzi w życie program Lasów Państwowych „Zanocuj w lesie”. Umożliwia on legalne biwakowanie na łonie natury. Oferta jest tym bardziej atrakcyjna ze względu na to, że wszystkie hotele na majówkę pozostają zamknięte. Również mieleckie nadleśnictwo bierze udział w akcji.
reklama

We wszystkich nadleśnictwach w kraju wyznaczone zostały obszary, na których wolno będzie bez zgłaszania nocować pod namiotem.

PRZECZYTAJ TEŻ:

reklama

Gdzie znajdę mapę z dokładnie wskazanymi obszarami?

Wszystkie obszary pojawiły się na mapie Banku Danych o Lasach, które możesz sprawdzić -TUTAJ-

W dolnym menu należy wybrać „Mapy BDL” i potem „Mapa zagospodarowania turystycznego”. Domyślnie włączone są wszystkie warstwy z infrastruktury, ścieżki dydaktyczne i obszary pilotażowe. Informacje o wyznaczonych obszarach znajdziemy również na stronach internetowych nadleśnictw danego regionu.

reklama

Dla mieleckiego nadleśnictwa informacje znajdziesz -TUTAJ.

Zasady

Jak wyjaśniają leśnicy, w jednym miejscu może nocować maksymalnie dziewięć osób, przez nie dłużej niż dwie noce z rzędu. W tym przypadku zgłoszenie nie jest wymagane. Z kolei dłuższy pobyt lub taki dla większej liczby osób należy zaanonsować mailowo na adres konkretnego nadleśnictwa, nie później niż dwa dni robocze przed planowanym noclegiem.

Zgłoszenie wymaga potwierdzenia mailowego nadleśnictwa, które jest formalnym wyrażeniem zgody na pobyt. Biwakujący po pobycie muszą pamiętać, aby przywrócić miejsce do stanu wyjściowego, czyli posprzątać po sobie.

reklama

Chętnych przybywa

Jak wynika z szacunków leśników, osób chętnych do nocowania na dziko w lesie stale przybywa.

-Sama społeczność związana z bushcraftem i survivalem, czyli nietypowymi formami aktywności terenowej, nastawionymi na bliski kontakt z naturą, minimalizm, samowystarczalność i długie przebywanie w lesie, liczy w Polsce ponad 40 tys. osób i szybko rośnie - wyliczają leśnicy z Lasów Państwowych.

Do tego dochodzą ci, którzy po prostu chcą przenocować w lesie, bo nie mogą tego zrobić w hotelach i pensjonatach. Zwłaszcza w okresie pandemii, gdy chętnych na takie spędzanie urlopu w Polsce lawinowo przybyło.

reklama

Nadleśnictwo Mielec

W związku z przygotowaniem lasu dla amatorów biwakowania, w pobliżu ścieżki "Do bobra" trwają prace, które mają na celu usunięcie drzew i które zagrażają bezpieczeństwu.

W lesie pomiędzy ulicą Partyzantów, a obwodnicą Mielca pracuje harwester.

-Prosimy o wstrzymanie się ze spacerami w pobliżu ścieżki do ukończenia prac - nie potrwają długo-apeluje Nadleśnictwo Mielec.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama