Reklama

Absurdy naszych dróg

Opublikowano:
Autor:

Absurdy naszych dróg - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nasz powiat obfituje we wręcz nieprawdopodobne absurdy drogowe. Przykłady? Niestety, jest ich wiele: tablice, które zasłaniają widoczność kierującym pojazdami ciężarowymi, czy mylące kierowców informacje o tym, ile kilometrów pozostało do przejechania.

Kierowców poruszających się na co dzień drogami powiatu mieleckiego  absurdy dziwią już coraz mniej.  - Przyzwyczailiśmy się do tego - mówi jeden z nich, gorzej dla tych, którzy przyzwyczaić się nie mogą, bo przejeżdżają przez nasz powiat sporadycznie.

Ile kilometrów do Mielca?
Jadąc drogą powiatową od strony Tarnobrzega do Mielca, można chwilami zwątpić, ile kilometrów musimy pokonać, aby do niego dotrzeć. Wszystko przez znajdujące się przy drodze znaki, które mylnie informują  o długości pozostałej trasy. Wydawać by się mogło, że tablica znajdująca się w Tuszowie Narodowym nie pozostawia złudzeń: do Mielca jest  8 kilometrów. Wszystko byłoby w porządku gdyby nie to, że po przejechaniu 4 km, pojawia się tabliczka z napisem, że jest ich 7, a nie 4, jak to powinno być według naszych obliczeń. Kwestię dotyczącą mylącego oznakowania drogi poruszaliśmy już kilka lat temu, interweniując do Podkarpackiego Zarządcy Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, który odpowiadał wówczas za ten odcinek drogi. Problem ten został jednak zbagatelizowany. Tymczasem w ubiegłym roku zmienił się zarządca tego odcinka drogi, został nim Powiatowy Zarząd Dróg w Mielcu. Jak przekazała nam kierownik działu dróg z PZD, Katarzyna Rokita-Ziętek, mylące oznakowanie na drodze powiatowej niezwłocznie zostanie zweryfikowane. 

- To jest śmiechu warte - mówi jeden z przejeżdżających drogą kierowców. Jednych to bawi, innych irytuje, faktem jest, że dezorientujące kierowców znaki od lat stoją przy drodze, a jedyne co się zmienia, to zarządcy. 

Więcej w 30 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE