Reklama

Absolwenci "elektryka" założyli stowarzyszenie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Absolwenci "elektryka" założyli stowarzyszenie - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pierwsi absolwenci Technikum Elektrycznego w Mielcu rocznik 1967- 72 zarejestrowali w czerwcu tego roku w Krajowym Rejestrze Sądowym Stowarzyszenie SATEM. Celem Stowarzyszenia jest integrowanie środowiska absolwentów, pomoc uczniom oraz ich promowanie wśród lokalnej społeczności.

Naszym rozmówcą jest prezes zarządu Stowarzyszenia Absolwentów Technikum Elektrycznego w Mielcu, Zbigniew Szura.

CZYTAJ TAKŻE: Żołnierz z powiatu mieleckiego odznaczony przez prezydenta [ZDJĘCIA-WIDEO]

Co was skłoniło do zarejestrowania Stowarzyszenia?

- Spotykając się corocznie, prawie od 20 lat, doszliśmy do przekonania, że jako pierwsi absolwenci technikum elektrycznego mamy obowiązek zrobić coś wymiernego dla środowiska absolwentów, ale także dla szkoły. Plany mamy ambitne – ale jesteśmy dopiero na początku drogi. Przed nami pierwsze walne zgromadzenie, na którym chcemy zaplanować przedsięwzięcia na najbliższy okres.

Jakie są cele i zadania Stowarzyszenia?

- W przyszłym roku czekają nas trzy ważne rocznice: 110. rocznica wybudowania gmachu szkoły, 55. rocznica powstania technikum i 50. rocznica matury. Właśnie wokół tych rocznic chcemy skupić swoją działalność w najbliższych miesiącach, a przede wszystkim naszym zadaniem będzie ich organizacja. Ponadto mamy zamiar promować szkołę i region oraz zdrowy tryb życia. Działać na rzecz koleżeństwa, życzliwości i wzajemnego szacunku. Dbać o rozwój oświaty, nauki i wychowania. Oczywiście chcemy też utrzymywać współpracę z dyrekcją Zespołu Szkół i pozyskiwać kolejnych członków do Stowarzyszenia. Absolwentów "elektryka" zapraszamy do współpracy i mam nadzieję, że poprzez Korso dotrzemy do nich z tą informacją.

Jak w dobie pandemii udało się wam zarejestrować Stowarzyszenie i jak długi był to proces?

- Decyzję podjęliśmy na przełomie marca i kwietnia. Pracując on–line oraz na skype, w zasadzie w krótkim czasie spełniliśmy wszystkie wymogi zawarte w Ustawie o stowarzyszeniach. W maju już mieliśmy opracowane wszystkie dokumenty, które przesłaliśmy do KRS. Zostałem wybrany prezesem, mieszkam w Żaganiu, sekretarz w Brzegu, dwóch członków zarządu w Mielcu, jeden w Krakowie. Mimo tych dużych odległości udało się nam spełnić ustawowe wymogi. Poczta Polska też nas nie zawiodła – między innymi musieliśmy zebrać na dokumentach podpisy od członków założycieli i członków władz Stowarzyszenia.

Czym na co dzień zajmują się założyciele?

- Większość z nas to już emeryci, niektórzy jednak jeszcze pracują zawodowo, ale każdy z nas jest zaangażowany w działalność społeczną na rzecz lokalnej społeczności oraz środowiska związanego z wcześniej wykonywanym zawodem.

Czym Pan jeszcze się zajmuje na emeryturze?

- Jestem emerytem wojskowym – byłym dowódcą Czarnej Dywizji, która kultywuje tradycje dywizji generała Maczka. Od 2009 r. jestem prezesem Federacji Organizacji Polskich Pancerniaków, a także prezesem Rady Pamięci przy Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze. Współpracując z jednostkami wojskowymi i szkołami, uczymy młode pokolenie odpowiedzialności, patriotyzmu i najnowszej historii. W swojej działalności bazujemy na pięknych kartach oręża polskiego zarówno na wschodzie, jak i zachodzie Europy. Dodatkowo, w wolnych chwilach, hobbystycznie piszę wiersze.

Jak się kontaktować ze Stowarzyszeniem?

- Adres do korespondencji to adres Zespołu Szkół im prof. J. Groszkowskiego, ul. Kilińskiego 24, 39-300 Mielec. Dziękuję pani dyrektor za udostępnienie adresu. Telefony: 734 801 702 oraz 609 229 408. Mamy również założoną stronę na Facebooku.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy